Licenčná rada pokutovala televízie pre reklamy na lieky

Antibootiká, lieky
Foto: apoverlag.at

BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) – Pokutu v súhrnnej výške takmer 60-tisíc eur uložila Rada pre vysielanie a retransmisiu vysielateľovi televízie Markíza spoločnosti Markíza-Slovakia pre odvysielanie reklamných spotov na lieky. Pre to isté pokutovala súhrnnou sumou 6 640 eur aj spoločnosť Mac TV, ktorá prevádzkuje televíziu Joj. Kým Markíza dostala pre liekové spoty 3 320-eurovú pokutu až 18-krát, televízia Joj dvakrát.

Mac TV dostala aj niekoľko pokút pre Noviny Plus s témou Martinka – Kleopatra z Turca. Pre nedodanie súvislého záznamu programu z 13. decembra minulého roka by mala zaplatiť 2 500 eur a za porušenie ochrany maloletých a ochrany ľudskej dôstojnosti po 5 000 eur. Pre porušenie ochrany maloletých odvysielaním upútaviek bez ich trvalého označenia piktogramom nevhodnosti 8. januára a 14. februára dostala sankciu vo výške 700 eur. Spoločnosti udelila licenčná rada aj tri pokuty vo forme upozornenia na porušenie zákona o vysielaní a retransmisii pre zaraďovanie reklamy.

Markíza-Slovakia má zaplatiť sumu 300 eur pre nedodanie súvislého záznamu vysielania z 13. januára a 1 000 eur pre odvysielanie príspevku Zachránili odrezanú ruku v rámci programu Televízne noviny zo 16. januára.

Licenčná rada dnes začala aj viacero správnych konaní voči spoločnostiam Markíza-Slovakia, Mac TV aj Europa 2, ktorá 15.,16.,18. a 20. apríla odvysielala Rytmusovu pieseň Jebe, čím mohla porušiť ochranu maloletých.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom