Líder bodovacej súťaže Marcel Kittel po páde v 17. etape odstúpil z Tour de France

Marcel Kittel
Nemecký cyklista Marcel Kittel z tímu Quick-Step Floors v zelenom drese lídra bodovacej súťaže sa raduje z triumfu v desiatej etape 104. ročníka Tour de France z Périgueux do Bergeracu (178 km). Bergerac, 11. júl 2017. Foto: SITA/AP.

LA MURE 19. júla (WebNoviny.sk) – Prvá alpská etapa na 104. ročníku Tour de France bola poslednou pre Marcela Kittela z tímu Quick-Step Floors.

Prelink 2.jpg

V zelenom drese lídra bodovacej súťaže jazdiaci nemecký šprintér spadol v úvode stredajšej 17. etapy z La Mure do Serre Chevalier (183 km) a poranil si rameno. A hoci neskôr ešte vysadol na bicykel, približne 90 km pred cieľom etapy definitívny vzdal ďalšie pokračovanie.

Informoval o tom oficiálny portál letour.fr. Okrem Kittela v stredu odstúpil aj Francúz Thibaut Pinot (FDJ), tretí muž celkového poradia spred troch rokov.

Veľký favorit na víťazstvo

Kittel na Tour de France 2017 vyhral päť etáp a nebol bez šancí na vyrovnanie rekordného zápisu ôsmich etapových prvenstiev v rámci jednej edície slávnych pretekov.

Kittel bol veľkým favoritom na víťazstvo v bodovacej súťaži po vylúčení Slováka Petra Sagana, zranení Brita Marka Cavendisha a nesplnení časového limitu v jednej z etáp Francúzom Arnaudom Démarom. Novým lídrom bodovacej súťaže bude Austrálčan Michael Matthews pod podmienkou, že dôjde do cieľa náročnej 17. etapy.

Pridal sa k ďalším odstúpeným cyklistom

Kittel rozšíril menoslov veľkých mien súčasného svetového pelotónu, ktoré zväčša po pádoch alebo vzhľadom na ich následky nedokončili Tour de France 2017. Okrem spomenutých šprintérov zle pochodili aj Austrálčan Richie Porte, Dán Jakob Fuglsang, Poliak Rafal Majka, Brit Geraint Thomas či Belgičan Philippe Gilbert.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Geraint ThomasJakob FuglsangMarcel KittelMichael MatthewsPhilippe GilbertRafal MajkaRichie PorteThibaut Pinot