Lídrom Francúzska na majstrovstvách sveta bude Alaphilippe, je zdatným súperom Petra Sagana

Julian Alaphilippe, Tour de France
Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe. Foto: archívne, SITA/AP

Prvý muž svetového rebríčka UCI a majiteľ 12 tohtoročných víťazstiev Julian Alaphilippe bude lídrom francúzskeho tímu v mužských pretekoch elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire (22.- 29.9.).

Peter Sagan pri možnom útoku na štvrtý titul majstra sveta bude mať podľa predpokladov jedného z najzdatnejších súperov – rýchleho klasikára s veľmi dobrou kondíciou v kopcoch.

Reálna šanca na zisk titulu

Nový tréner francúzskej reprezentácie Thomas Voeckler oznámil sedem z ôsmich mien pre MS 2019, Alaphilippovi budú kryť chrbát okrem iných aj Florian Sénéchal, Rémi Cavagna (obaja Deceuninck-Quick Step), či Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale) a Christophe Laporte (Cofidis).

V časovke budú francúzsku trikolóru reprezentovať Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) a Pierre Latour (AG2R-La Mondiale).

Chceme zaútočiť na titul s Julianom, ale to neznamená, že všetka zodpovednosť vo francúzskom tíme bude len na jeho pleciach. Každopádne, on je naša jediná reálna šanca na zisk titulu majstra sveta,“ povedal Thomas Voeckler, cituje ho online verzia športového denníka L´Equipe.

Chýbajú skvelí vrchári

V zostave Francúzov budú chýbať známe mená s vrchárskym renomé Thibaut Pinot, Romain Bardet či Warren Barguil.

Trio Pinot, Bardet a Barguil určite neobsadí zostávajúce ôsme miesto v tíme na majstrovstvách sveta. Oveľa väčšiu šancu na úspech budú mať na budúci rok na olympijských hrách v Tokiu či na svetovom šampionáte vo švajčiarskom Martigny,“ priznal Voeckler.

Zostava Francúzska na MS 2019 v cestnej cyklistike

Muži – preteky s hromadným štartom (7 z 8): Julian Alaphilippe, Florian Sénéchal a Rémi Cavagna (všetci Deceuninck-Quick Step), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Christophe Laporte (Cofidis), Anthony Roux (Groupama-FDJ)
Muži – časovka: Benjamin Thomas (Groupama-FDJ), Pierre Latour (AG2R-La Mondiale)
Miešaná štafeta: Coralie Demayová (FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope), Aude Biannicová (Movistar), Séverine Éraudová (Dolticini Van Eyck Sports); Jérôme Cousin (Total Direct Energy), Bruno Armirail, Romain Seigle (Groupama-FDJ)
Ženy – preteky s hromadným štartom: Séverine Éraudová (Dolticini Van Eyck Sports), Aude Biannicová (Movistar), Juliette Labousová (Sunweb), Audrey Cordonová-Ragotová (Trek Segafredo), Eugénie Duvalová, Evita Muzicová (FDJ-New Aquitaine-Futuroscope)
Ženy – časovka: Juliette Labousová (Sunweb), Audrey Cordonová-Ragotová (Trek Segaferdo)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Julian Alaphilippe