Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ambulancia liečby bolesti EuroPainClinics® v Bratislave, archív EuroPainClinics®
13. 01. 2017 13:49 Aktuálne správy od WBN/PRSITA Diskusia

Liečba bolesti chrbta v Bratislave na novej adrese

Špecializovaná ambulancia poskytuje liečbu dlhodobej, t. j. chronickej bolesti chrbta inovatívnymi miniinvazívnymi metódami. Ponuka zahŕňa diagnostické výkony na chrbtici pre lokalizáciu zdroja bolesti a miniinvazívne terapeutické zákroky vrátane pokročilých endoskopických operácií. Zameriava sa na liečbu bolesti chrbta v oblasti bedrovej chrbtice, na bolesť chrbta s výpadkom citlivosti až nehybnosťou končatiny pri prolapsoch medzistavcových platničiek či pri pretrvávajúcej alebo novovzniknutej bolesti po operácii chrbtice, a ďalej na niektoré typy bolesti krčnej a hrudnej chrbtice. Cieľom liečby je poskytnúť pacientom úľavu od bolesti, minimalizovať potrebu užívania liekov a umožniť rýchly návrat do aktívneho života a do zamestnania.

Presťahovanie ambulancie predstavuje celý rad výhod pre pacientov vrátane výbornej dopravnej dostupnosti. Nové priestory v blízkosti centra Bratislavy ponúkajú ideálne podmienky na liečbu v pokojnom a modernom prostredí. MUDr. Martin Griger, vedúci lekár ambulancie, uvádza: „Väčšie priestory ambulancie znamenajú jednoznačne väčší komfort pre našich pacientov. Vzhľadom na to, že teraz sídlime na prízemí, príjemnou zmenou je tiež pohodlný prístup priamo z ulice. K dispozícii máme už aj pozákrokovú miestnosť, kde môže pacient po výkone zotrvať v čase potrebnom na odpočinok v pokoji a súkromí na lôžku. Portfólio výkonov, resp. zameranie našej ambulancie na liečbu bolesti vychádzajúcej zo štruktúr bedrovej, krčnej či hrudnej chrbtice, zostáva zachované, pričom do budúcnosti počítame s využitím nových priestorov aj na ďalšie zákroky.“

Ambulancia sa zaoberá najčastejšími príčinami bolesti chrbta, ku ktorým patria dráždené koreňové nervy, facetové (stavce spájajúce) kĺby, sakroiliakálny (SI) kĺb a poškodené medzistavcové platničky. Základom efektívnej liečby je precízna diagnostika chrbtice, ktorá umožňuje určiť miesto, resp. zdroj bolesti a stanoviť najvhodnejšiu liečebnú metódu. Diagnostické výkony prebiehajú v dĺžke trvania cca 15 minút a už samotné môžu prinášať efekt úľavy od bolesti. Ďalšie liečebné terapeutické metódy využívajú napr. účinky rádiofrekvenčných vĺn a elektrického prúdu alebo spočívajú v aplikácii liečiva k miestu bolesti. Miniinvazívne a endoskopické výkony sa robia v režime jednodennej chirurgie, čo znamená, že pacient sa po zákroku navracia v rovnaký deň do svojho domova. Ambulancia sa nezameriava na bolesti chrbta spojené s onkologickými diagnózami a na bežné bolesti pohybového aparátu.

Kontakt:

bratislava@europainclinics.com

Telefón: +421 949 417 152, +421 948 404 593

Ordinačné hodiny: Pondelok – piatok od 7.00 do 15.00 hod.

EuroPainClinics® je odborným garantom partnerských a európskych spolupracujúcich klinických pracovísk so zameraním na intervenčnú liečbu bolesti so špecializáciou na miniinvazívne a endoskopické výkony na chrbtici. Pracoviská využívajúce znalostnú platformu EuroPainClinics® poskytujú vysokoodbornú lekársku starostlivosť s cieľom zlepšenia zdravotného stavu pacientov úľavou od bolesti, minimalizácie užívania liekov a rýchleho návratu do aktívneho života. Všetky poskytované výkony sa opierajú o poznatky medicíny založené na dôkazoch (EBM, evidence-based medicine) a riadia sa medzinárodnými štandardmi SIS (Spine Intervention Society). Pracoviská EuroPainClinics® poskytujú komplexnú intervenčnú diagnostiku, ambulantnú starostlivosť a výkony v režime jednodennej chirurgie. EuroPainClinics® vyvíja vlastnú výskumnú činnosť a pripravuje odborné vzdelávacie programy a semináre s témami aktuálnych trendov v intervenčnej algeziológii.

www.europainclinics.com

Odporúčané články

Prečo lekári a zdravotné sestry pracujú aj po odchode do dôchodku? Dôvodom sú nielen peniaze Nielen zdravotné sestry varujú pred kolapsom, viac ako štvrtina pracujúcich lekárov sú penzisti

Neprehliadnite

Peter Sagan má na Amstel Gold Race dobré šance, jeho forma ide hore Sloboda médií na Slovensku si pohoršila, reportéri hodnotia útoky Fica aj prítomnosť oligarchov Facebook vraj „nechtiac“ importoval emailové kontakty viac ako milióna užívateľov bez ich súhlasu Veľkonočné sviatky zatvoria väčšinu obchodov. Ktoré prevádzky budú otvorené? Foto: Banská Bystrica zažila bujaré oslavy majstrovského hetriku Foto: Smejúci sa moslimovia pred katedrálou Notre Dame počas požiaru bol hoax Slováci budú mať hlbšie do peňaženky, ceny chleba a pečiva sa zvýšia Smer-SD klesol pod 20 percent, Sulíkovci vypadli z prvej trojky a Most-Híd by nebol v parlamente

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.