Liečba psychicky labilnej Amandy Bynes rýchlo napreduje

Amanda Bynes
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Rodičia americkej herečky Amandy Bynes trpiacej psychickými problémami tvrdia, že stav ich dcéry sa rýchlo zlepšuje.

Uvádzajú to vo vyhlásení, ktoré v pondelok zverejnil ich rodinný právnik Tamar Arminak. V texte zároveň informovali, že poslúchli rady lekárov a svoju 27-ročnú dcéru presunuli z losangeleskej nemocnice do súkromnej odvykacej liečebne, kde sa jej dostane špecializovanej starostlivosti.

Hoci nekonkretizovali, kam sa Bynes sťahuje, podľa portálu TMZ by malo ísť o zariadenie v Malibu, kde sa už liečilo viacero celebrít.

V spomínanom vyhlásení žiadala rodina herečky tiež o súkromie, aby sa mohla naplno sústrediť na jej zdravie.

Dvadsaťsedemročná Bynes je na psychiatrii od 24. júla, keď založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v kalifornskom meste Thousand Oaks. Herečku najprv poslali na 72-hodinový nedobrovoľný pobyt na psychiatriu, keďže podľa policajtov predstavovala nebezpečenstvo pre seba alebo iných. Po uplynutí 72 hodín sudca rozhodol, že herečka zostane na psychiatrii ešte dva týždne.

Následne súd predĺžil jej pobyt v nemocnici o ďalší mesiac, pričom herečku zveril do poručníctva jej matky Lynn. Tá sa do 30. septembra mala starať o jej základné potreby a financie, avšak v pondelok sa tiež rozhodlo o predĺžení tohto obdobia až do 17. decembra. V rovnakom termíne by sa malo rozhodovať aj o jej prepustení z liečebne.

Obrazom: Americká herečka Amanda Bynes

Amanda Bynes, ktorá je známa z filmov Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Easy A (2010), má v poslednom období problémy aj so zákonmi. Bynes zatkli v apríli 2012 za šoférovanie pod vplyvom omamných látok. Už o niekoľko dní neskôr údajne spôsobila dopravnú nehodu a ušla z miesta činu. Ďalšiu autonehodu spôsobila v auguste, pričom aj vtedy ušla z miesta incidentu. Za tieto skutky dostala trojročnú podmienku. Tento rok v máji ju zas zatkli po tom, čo z okna 36. poschodia vyhodila vodnú fajku. Do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu. Nasledujúcu noc strávila vo väzbe. Momentálne je obvinená z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi. Za spomínané júlové založenie ohňa na cudzom pozemku však nečelí žalobe, pretože policajti usúdili, že jej čin súvisel s psychickou poruchou.

Informácie pochádzajú z webstránok uk.eonline.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda Bynes