Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lienka pomoci zbierka
Lienka pomoci zbierka
12. 12. 2011 15:09 Filantropia od Webnoviny.skSITA Diskusia

Lienke pomoci môžete pomôcť do 31.3.2012

BRATISLAVA 12. decembra (WBN/PR) – Nadácia SOCIA aj tento rok organizuje druhý ročník kampane Staroba sa nás dotýka a verejnú zbierku LIENKA POMOCI, ktorá pomáha seniorom, aby mohli čo najdlhšie žiť v prostredí, ktoré majú najradšej – doma.

Kampaň STAROBA SA NÁS DOTÝKA má ambíciu osloviť verejnosť všetkých vekových kategórií. Mladším priblížiť realitu starnutia ako prirodzeného procesu. Strednej generácií pripomenúť zodpovedný prístup k seniorskému veku svojich rodičov a aj svojej vlastnej budúcnosti. Seniorov povzbudiť a motivovať k aktívnemu prístupu k životu. Lámanie bariér na jednej a druhej strane, hľadanie riešení spolunažívania a úplne normálna úcta k životu – to sú dlhodobé ciele aktivít, ktoré sprevádzajú Lienku pomoci. Podporiť tieto myšlienky sa rozhodli aj známe tváre – pán Ladislav Chudík, Dominika Cibulková a Lukáš Latinák. Kampani prepožičali svoje tváre a hlasy, aby upozornili na to, že NIKTO NEPATRÍ DO STARÉHO ŽELEZA.

Verejná zbierka v uliciach miest sa vďaka mnohým dobrovoľníkom konala 7.októbra. Stále je možné využiť ďalšie spôsoby podpory – poslať darcovskú SMS na číslo 877 vo forme DMS(medzera)LIENKA, prispieť cez darcovský portál dakujeme.sk, do konca roka do pokladničiek umiestnených v sieti predajní kníhkupectva Panta Rhei alebo vkladom na účet číslo 2621828221/1100. Lienke pomoci môžete pomôcť do 31.3.2012. Z výnosu zbierky chce SOCIA už druhýkrát podporiť rozvoj terénnych a ambulantných služieb pre seniorov. Výnos z minuloročnej zbierky nadácia rozdelila medzi 7 projektov, ktoré boli zväčša zamerané na rozvoj opatrovateľskej služby. V apríli 2012 vyhlási nadácia SOCIA výzvu na predkladanie žiadostí pre mimovládne neziskové organizácie, obce a mestá. Po uzatvorení výzvy budú prijaté žiadosti vyhodnotené nezávislou komisiou a najlepšie budú podporené nenávratným finančným príspevkom.

www.lienkapomoci.sk

www.socia.sk

Odporúčané články

Ministerstvo si posvietilo na denné stacionáre pre seniorov, Ondruš hovorí najmä o falšovaní Ako ďalej s migrantmi? Od vypuknutia krízy štáty EÚ nenašli jednotný názor na riešenie

Neprehliadnite

Severná Kórea opäť testovala dve rakety krátkeho doletu, leteli stovky kilometrov Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Hrnko nezvolá brannobezpečnostný výbor pre kauzu Kočner, ale nebráni sa, ak o to niekto požiada Video: Dortmund v zápase I. bundesligy zdolal Kolín, tínedžer Sancho prekonal 52-ročný rekord Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Video: V Peru našli nástenný reliéf starý tisíce rokov, možno objasní okolnosti zániku civilizácie

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X