Lienke pomoci môžete pomôcť do 31.3.2012

Lienka pomoci zbierka
Lienka pomoci zbierka

BRATISLAVA 12. decembra (WBN/PR) – Nadácia SOCIA aj tento rok organizuje druhý ročník kampane Staroba sa nás dotýka a verejnú zbierku LIENKA POMOCI, ktorá pomáha seniorom, aby mohli čo najdlhšie žiť v prostredí, ktoré majú najradšej – doma.

Kampaň STAROBA SA NÁS DOTÝKA má ambíciu osloviť verejnosť všetkých vekových kategórií. Mladším priblížiť realitu starnutia ako prirodzeného procesu. Strednej generácií pripomenúť zodpovedný prístup k seniorskému veku svojich rodičov a aj svojej vlastnej budúcnosti. Seniorov povzbudiť a motivovať k aktívnemu prístupu k životu. Lámanie bariér na jednej a druhej strane, hľadanie riešení spolunažívania a úplne normálna úcta k životu – to sú dlhodobé ciele aktivít, ktoré sprevádzajú Lienku pomoci. Podporiť tieto myšlienky sa rozhodli aj známe tváre – pán Ladislav Chudík, Dominika Cibulková a Lukáš Latinák. Kampani prepožičali svoje tváre a hlasy, aby upozornili na to, že NIKTO NEPATRÍ DO STARÉHO ŽELEZA.

Verejná zbierka v uliciach miest sa vďaka mnohým dobrovoľníkom konala 7.októbra. Stále je možné využiť ďalšie spôsoby podpory – poslať darcovskú SMS na číslo 877 vo forme DMS(medzera)LIENKA, prispieť cez darcovský portál dakujeme.sk, do konca roka do pokladničiek umiestnených v sieti predajní kníhkupectva Panta Rhei alebo vkladom na účet číslo 2621828221/1100. Lienke pomoci môžete pomôcť do 31.3.2012. Z výnosu zbierky chce SOCIA už druhýkrát podporiť rozvoj terénnych a ambulantných služieb pre seniorov. Výnos z minuloročnej zbierky nadácia rozdelila medzi 7 projektov, ktoré boli zväčša zamerané na rozvoj opatrovateľskej služby. V apríli 2012 vyhlási nadácia SOCIA výzvu na predkladanie žiadostí pre mimovládne neziskové organizácie, obce a mestá. Po uzatvorení výzvy budú prijaté žiadosti vyhodnotené nezávislou komisiou a najlepšie budú podporené nenávratným finančným príspevkom.

www.lienkapomoci.sk

www.socia.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika CibulkováLadislav ChudíkLukáš Latinák