Video: Poplach s lietadlom British Airways bol falošný, oznámila francúzska polícia (aktualizované)

British Airways
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované: 14:20

PARÍŽ 17. septembra (WebNoviny.sk) – V lietadle spoločnosti British Airways, ktoré malo ráno odletieť z Paríža do Londýna, nenašli experti na zneškodňovanie výbušnín nič podozrivé. Ako informoval hovorca parížskej polície, bezpečnostní pracovníci skontrolovali okrem lietadla aj všetkých cestujúcich a všetky ich batožiny a záležitosť uzatvorili s tým, že šlo o planý poplach.

Polícia tvrdí, že získala informácie o určitej bezpečnostnej hrozbe v súvislosti s lietadlom, nezverejnila však, o aké ohrozenie malo ísť.

Panika na parížskom letisku

Lietadlo spoločnosti British Airways, ktoré malo ráno odletieť do Londýna, obkľúčili na Letisku Charlesa de Gaulla v Paríži desiatky ozbrojených príslušníkov bezpečnostných jednotiek a požiarnikov.

Podľa pasažiera, 20-ročného britského podnikateľa Jamesa Andersona, pilot najskôr oznámil cestujúcim, že lietadlo má technické problémy.

Neskôr, zhruba po hodine, pilot ohlásil, že lietadlo sa musí presunúť na iné miesto v rámci letiska. Po presune na nové miesto ho obkľúčili policajti a hasiči a pilot podľa Andersona oznámil, že lietadlo čelí „priamemu bezpečnostnému ohrozeniu“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie British Airways