Liga majstrov (1. kvalifikačné kolo): Slovan si na Tehelnom poli poradil so Shamrock Rovers

Vladimír Weiss mladší, ŠK Slovan Bratislava
Vladimír Weiss mladší v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 7. júla 22:42

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava má za sebou úspešný vstup do pohárovej Európy v novej sezóne. V prvom zápase úvodného kvalifikačného kola Ligy majstrov 2021/2022 Slovan doma zdolal írsky tím Shamrock Rovers 2:0 (1:0).

Dvakrát sa gólovo uviedol brazílsky krídelník Rafael Ratao. Odveta sa bude hrať v utorok 13. júla v írskom Dubline.

Pozeralo sa päťsto divákov

Vo veľkej horúčave pred 500 divákmi na Tehelnom poli bol slovenský šampión podľa predpokladov aktívnejší a lepší ako jeho ostrovný súper. Snaha „belasých“ sa dočkala odmeny v 28. min, keď si na Vernonov center naskočil Ratao a hlavičkou do protipohybu brankára rozvlnil sieť – 1:0.

Do prestávky sa už aj napriek niektorým náznakom na oboch stranách skóre nezmenilo.

Slovanisti mali skvelý vstup do druhého polčasu. Čavrič v šestnástke zabojoval, udržal loptu v hre a vrátil ju pod seba Rataovi, ktorý v 47. min zblízka prekonal Mannusa – 2:0.

Veľkú šancu na tretí gól mal striedajúci Weiss ml. V samostatnom úniku však nerozvlnil sieť a z dorážky neuspel ani Hrnčár. V nadstavenom čase Weiss nepremenil pokutový kop, zneškodnil mu ho Mannus.

Rataova odpoveď na kritiku

„Máme náskok 2:0, ale zápas nebol jednoduchý. Náš herný prejav v prvom polčase nebol dosť. Veľmi sme chceli, čo nám zväzovalo nohy. Cez prestávku som v šatni hráčom zdôrazňoval, že musíme hrať jednoduchšie a rýchlejšie, viac byť pri sebe a nie ďaleko od seba. Do päťčlennej obrany sa ťažko presadzuje, našli sme tam však dve medzierky. S prístupom som spokojný, ale mali sme vyhral 4:0. V odvete to nebudeme mať jednoduché,“ uviedol tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. na pozápasovej tlačovej konferencii.

Tréner Weiss sa bližšie vyjadril aj k dvojgólovému Rataovi, s ktorým mal v príprave určitý problém. „Rafa je dobrý chlapec a tvrdo pracoval celú prípravu. Je to gólový hráč, agenti mu však trochu rozbili hlavu. Dnes je už inde. Mali sme spolu dlhý rozhovor, je nohami na zemi a chce hrať za Slovan. Toto bola jeho najlepšia odpoveď na pozitívnu kritiku.“

Liga majstrov 2021/2020

• 1. kvalifikačné kolo

ŠK Slovan Bratislava – Shamrock Rovers 2:0 (1:0)

• Národný futbalový štadión (Bratislava)

28. – 1:0 Ratao

47. – 2:0 Ratao

Žlté karty: 1 – 1

50. Kankava – 90.+5 Finn

strely celkovo (na bránu): 9:5 (4:3), rohové kopy: 4:2, ofsajdy: 0:0, držanie lopty (v %): 52 – 48, rozhodcovia: Sebastian Gishamer – Maximilian Weiss, Jasmin Sabanovič (všetci Rak.)

Slovan: Chovan – De Marco, Božikov, Kashia, Medvedev – de Kamps – Ratao, Rabiu, Kankava, Čavrić – Henty
Shamrock: Mannus – Grace, Lopes, Hoare – Scales, O’Neill, Finn, Towell, Gannon – Greene, Gaffney

Viac k osobe Rafael RataoVladimír Weiss st.