Liga majstrov (2. predkolo): Slovan zdolal Ferencváros, výsledok otočil za päť minút (video)

Vladimír Weiss mladší, ŠK Slovan Bratislava
Vladimír Weiss mladší v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava síce prehrával v stredajšom súboji 2. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2022/2023 na pôde maďarského šampióna Ferencvárosu Budapešť, v záverečnej desaťminútovke stretnutia sa mu podarilo otočiť výsledok a pred budúcotýždňovou odvetou je bližšie k postupu ako ich súper.

Domáci boli aktívnejší

Zverenci trénera Vladimíra Weissa v búrlivej atmosfére budapeštianskej Groupama Areny nemali loptu častejšie na svojich kopačkách. Domáci boli aktívnejší, mali aj viac striel (11:7), no na pokusy do priestoru bránky boli lepší „belasí“ (4:3).

Keď v 70. minúte nórsky stredopoliar Kristoffer Zachariassen poslal Ferencváros do vedenia, všetko nasvedčovalo tomu, že maďarský majster bude pred odvetou bližšie k postupu.

Odveta sa hrá 27. júla

V 81. minúte však Vernon de Marco našiel spätnou hlavičkou Gruzínca Gurama Kašiu a ten vyrovnal na 1:1. Šokovaní domáci o päť minút neskôr prišli aj o nerozhodný výsledok, keď arménsky legionár Tigran Barseghjan technickým pokusom obstrelil domáceho gólmana Dénesa Dibusza. V závere síce Ferencváros zatlačil hostí a mal aj sľubné šance, no skóre sa už nezmenilo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Odvetný duel je na programe v stredu 27. júla 2022 o 20.30 h na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Ak Slovan zvládne odvetu, v ďalšej časti súťaže bude jeho súperom FK Karabach Agdam z Azerbajdžanu alebo švajčiarsky FC Zürich (prvý zápas: 3:2). Ak „belasí“ neuspejú, po presune do Európskej ligy 2022/2023 vyzvú v 3. kvalifikačnom kole izraelský tím Maccabi Haifa alebo grécky Olympiacos Pireus.

Slovan sa ešte nikdy neprebojovali do skupinovej časti LM, blízko k tomu mal v úvode ročníka 2014/2015, kedy v play-off nestačil na bieloruský BATE Borisov.

Viac k osobe Tigran BarseghjanVernon De MarcoVladimír Weiss st.