Liga majstrov (3. predkolo – prvý zápas): Spartak Trnava remizoval s Crvenou Zvezdou Belehrad

FC Spartak Trnava
  • aktualizované 7. augusta 23:43

BELEHRAD 7. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali 1:1 na ihrisku srbského tímu FK Crvena zvezda Belehrad v prvom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019. Odveta je na programe o týždeň takisto v utorok od 20.30 h SELČ na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Do Belehradu na štadión Rajka Mitiča zavítalo úctyhodných 37 112 divákov. Úvodný gól zápasu strelili domáci, z pokutového kopu sa v 23. min presadil El Fardou Mohamed Ben Nabouhane. Už o dve minúty vyrovnal stredopoliar slovenského tímu Erik Grendel.

V prípade vypadnutia so srbskou Crvenou zvezdou Belehrad nastúpia v play-off Európskej ligy proti slovinskému družstvu NK Olimpija Ľubľana alebo fínskemu HJK Helsinki. Obaja možní súperi Trnavy si zmerajú sily v 3. predkole EL.

Liga majstrov – 3. predkolo (1. zápas)

• hrá sa od 20.30 SELČ na Štadióne Rajka Mitiča, tzv. Marakane

Crvena Zvezda Belehrad – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

• rozhodovali: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez Canton (všetci Šp.)

23. – 1:0 Ben Nabouhane (pok. kop)
24. – 1:1 E. Grendel

Žlté karty:
23. B. Godál, 45.+1 A. Sloboda – 50. N. Radonjič

strely celkovo (na bránu): 14:5 (6:2), rohové kopy: 8:1, držanie lopty (v %): 54 – 46, ofsajdy: 4 – 1

Crvena Zvezda: Borjan – Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič – Jovičič, Ebecilio, Krstičič – Ben Nabouhane, Radonič – Stoiljkovič (53. Milič, 73. Srnič)
Spartak: Chudý – A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka – Jirka, A. Sloboda, Grendel (88. Miesenböck), Greššák, J. Rada (90.+ Hladík) – Marek Bakoš (75. Egho)

I. polčas

Duel sa začal v „oťukávacom“ tempe z oboch strán, ani jeden tím sa nehrnul do útoku. Domáci mali mierne navrch pred výbornou kulisou, ktorú dotvárali i priaznivci Spartaka Trnava. V 10. min bol blízko ku gólovej príležitosti Nemanja Radonič, ale k prihrávke do šestnástky hostí sa skôr dostal brankár Spartaka Martin Chudý.

V 22. min kapitán hostí Boris Godál vo vlastnej šestnástke absolvoval tvrdý súboj s Nenadom Krstičičom, hlavný arbiter Španiel Carlos Del Cerro odpískal pokutový kop a Godála „odmenil“ žltou kartou. Loptu si na biely bod postavil El Fardou Mohamed Ben Nabouhane, ktorý ju poslal do opačnej strany, ako to čakal brankár Chudý a s prehľadom skóroval – 1:0.

Radosť hostí netrvala dlho, po pár sekundách vyrovnal Erik Grendel strelou z prvej po prihrávke od Mareka Bakoša – 1:1. Po strelenom góle sa hráči Trnavy zatiahli do defenzívy, domáci si však nedokázali utvoriť výraznejšiu príležitosť.

V 40. min preveril Chudého z priameho kopu Lorenzo Ebecilio, ale gólman FC Spartak bol pripravený. V samotnom závere prvého dejstva dostali výhodu priameho kopu aj zverenci trénera Radoslava Látala, Jakub Rada mieril tesne nad bránku srbského tímu.

II. polčas

Do druhého polčasu „vleteli“ domáci hráči oveľa aktívnejšie ako v celej prvej časti hry a pramenilo z toho viacero šancí.

V 52. min to z diaľky skúsil nebezpečne Branko Jovičič, o dve minúty neskôr sa pred brankára Chudého z uhla natlačil Radonjič, ale neuspel. V 61. min spoza šestnástky napriahol Ebecilio, jeho „obaľovačka“ preletela tesne vedľa Chudého bránky. Rovnaký hráč z podobnej pozície vystrelil aj v 79. min, ale znovu nepresne.

Obraz hry sa ani v ďalších chvíľach nezmenil, v držaní lopty absolútne dominovala Crvena zvezda, Trnava mala väčšinou kompletnú jedenástku futbalistov na vlastnej polovici a domáci sa cez obranný val Trnavčanov nevedeli výraznejšie presadiť.

Hoci Trnavčania vyslali v druhom polčase na brankára domácich Milana Borjana iba jedinú strelu, vďaka pozornej defenzíve už ani neinkasovali a pred domácou odvetou si udržali sľubný výsledok 1:1.

Hlas:

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): „Sme s výsledkom spokojní. Čaká nás ešte veľa práce. Sme iba v polovici dvojzápasu. Videli sme, že Crvena zvezda má svoju kvalitu a odveta nebude jednoduchá. V celom stretnutí sme pracovali dobre v obrannej fáze, nemali sme výraznejšie problémy. Pri súperovom góle sme zlou prihrávkou stratili loptu v strede ihriska a pramenila z toho penalta, z ktorej sme inkasovali. Vzápätí nám vyšiel brejk a vyrovnali sme. Čakali sme na takúto chvíľu, spoliehali sme sa na protiútoky a štandardné situácie. Prvý polčas sme dohrali v pokoji. V úvode druhej časti nás súper zatlačil, dostali sme sa pod tlak, Crvena zvezda mala pár rohov v sérii, ale napokon sme z toho dobre vyšli. Neskôr mal súper náznaky šancí, ale hrali sme dobre, defenzíva fungovala a uhrali sme dobrý výsledok. Máme za sebou ôsmy zápas v krátkom slede, je to náročné. Prišli sme do Srbska v pozícii outsidera a remizovali sme, takže sme spokojní. V Trnave nám stačí výsledok 0:0 a teda znovu budeme vychádzať z výbornej defenzívy.“

Vladan Milojevič (tréner FK Crvena zvezda Belehrad): „Trnava hrala presne to, čo sme čakali. Vedel som, že budú hrať kolektívne, agresívne a zodpovedne. Presne tak to aj bolo. Kúskovali hru mnohými faulami. Hrajú dosť nezvyčajne, ešte sme sa s tým nestretli v pohárovej Európe ani v Srbsku. Máme za sebou prvú polovicu, Spartak je v miernej výhode, pretože skóroval na našom ihrisku. Najväčšia sila Spartaka tkvie v kolektívnej hre. Hrali sme toľko, koľko nám súper dovolil. Nemyslím si, že by sme hrali zle.“