Liga majstrov ohrozená, zachrániť ju môže Medvedev

Liga majstrov _ hokej

ZÜRICH 23. novembra (WEBNOVINY) – Plány na obnovenie hokejovej Ligy majstrov sú opäť ohrozené. Po tom, ako z projektu vycúval ukrajinský podnikateľ a šéf priemyselného zväzu Donbas Sergej Taruta, ktorý mal byť hlavným sponzorom, zostáva prezidentovi Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Renému Faselovi už len jediná nádej – prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a šéf koncernu Gazprom Alexander Medvedev.

Švajčiarsky hokejový funkcionár musel priznať v rozhovore pre ruský denník Sovietskij Express, že na ambiciózny projekt klubovej európskej súťaže chýbajú peniaze: „Naše plány dostali trhlinu. Z projektu odstúpil ukrajinský podnikateľ, ktorý mal byť hlavným investorom. No ešte nie je všetko stratené, budeme bojovať až do konca, kým je nejaká nádej.“

V pondelok a utorok čakajú na Fasela v Zürichu rokovania s predstaviteľmi zainteresovaných národných hokejových zväzov a líg. Najviac očakávané sú rokovania s prezidentom KHL Alexandrom Medvedevom. „V tejto chvíli nevidím žiadnych partnerov, ktorí by mohli Lige majstrov pomôcť tak efektívne ako pán Medvedev,“ konštatoval René Fasel a dodal: „Dobre vieme, aká je v súčasnosti ekonomická situácia a bude to stále zložitejšie.“

Medvedev však ostro kritizoval marketingovú spoločnosť IIHF Ovation, ktorá zastrešovala úspešný premiérový ročník Ligy majstrov v sezóne 2008/2009 a obvinil ju z krachu súťaže v práve prebiehajúcej sezóne. „S činnosťou spoločnosti Ovation sme boli spokojní, tu nevidím problém. Nie je jediná, ktorá vie zabezpečiť zorganizovanie súťaže. Na jej miesto môže prísť iná spoločnosť, ktorej hlavnou úlohou bude nájsť vhodných investorov,“ dodal prezident IIHF.

Ak sa vedeniu svetového hokeja nepodarí nájsť do konca roka peniaze na Ligu majstrov, projekt opäť odložia na neurčito. „Sme morálne pripravení na to, že náš projekt skrachuje. Ale bolo by to pre nás veľké rozčarovanie. Ako však hovoria Francúzi: ´C´est la vie´. To je život, nie sme všemohúci,“ pripustil René Fasel.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander MedvedevRené Fasel