Slovensko viedlo nad Izraelom po prvom polčase 2:0, ale Zahavi hetrikom otočil výsledok

Marek Hamšík
Marek Hamšík v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni.
  • aktualizované 14. októbra 22:37

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom štvrtom zápase v 2. skupine B-divízie Ligy národov s Izraelom 2:3 a to aj napriek tomu, že po polčase viedli 2:0. Hetrikom sa v druhom polčase blysol Eran Zahavi. Na lavičke chýbal kouč Pavel Hapal, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Jeho povinnosti prevzal asistent trénera Oto Brunegraf.

Hapalovci majú v tabuľke zatiaľ iba bod za remízu s Izraelom na jeho pôde. V ostatných dvoch dueloch nebodovali – Škótom podľahli 0:1 a Čechom 1:3. Posledné dva zápasy odohrajú o mesiac – 15. novembra privítajú Škótsko a tri dni neskôr nastúpia v Česku.

Liga národov – 2. skupina (B-divízia)

• Trnava

Slovensko – Izrael 2:3 (2:0)

• Štadión Antona Malatinského

16. min. – 1:0 M. Hamšík
38. min. – 2:0. R. Mak
68. min. – 2:1 E. Zahavi
76. min. – 2:2 E. Zahavi
89. min. – 2:3 E. Zahavi

Žlté karty: 1 – 1
21. O. Duda63. O. Dgani

strely celkovo (na bránu): 12:24 (5:8) rohové kopy: 5:3, ofsajdy: 6:2, držanie lopty (v %): 49 – 51, rozhodcovia: Alejandro Hernández – José Naranjo, Teodoro Sobrino (všetci Špan.), pre pandémiu koronavírusu sa hralo bez divákov

Slovensko: Greif – Pekarík, Vavro, Valjent, Mazáň – Hrošovský, Hamšík – Rusnák, Duda (71. Greguš), Mak (56. Haraslín) – Boženík (71. Šafranko)
Izrael: Marciano – Dasa, Yeini (46. Arad), Dgani (90.+ Nachmias), Tibi, Golasa – B. Natcho (58. Lavi), Solomon, Kandil (69. Weissman) – Zahavi, Dabour