Liga proti rakovine darovala nemocnici v Prešove 10000 eur

Liga
Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

PREŠOV 25. novembra (WEBNOVINY) – Charitatívna organizácia Liga proti rakovine zo svojej tohtoročnej zbierky Dňa narcisov darovala Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove 10-tisíc eur. Peniaze rozdelili pre potreby Oddelenia ambulantnej chemoterapie a Oddelenia radiačnej onkológie, ktoré za ne kúpili nové postele, matrace, odberové stoličky, kreslá a infúzne stojany.

Oddelenie radiačnej onkológie spolupracuje s Ligou proti rakovine už niekoľko rokov. Za 5-tisíc eur kúpili štyri kardiacké kreslá, jednu polohovaciu posteľ, jeden antidekubitný elektrický matrac, ktorý slúži ako prevencia proti preležaninám. Podľa primárky Magdalény Ďuríčkovej Liga proti rakovine je jediným občianskym združením, ktoré oddeleniu pomáha v neľahkej finančnej situácii.

Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom už od svojho vzniku v roku 1990

Jedným z jej najznámejších projektov je Deň narcisov, ktorého cieľom je vniesť problematiku boja proti rakovine bližšie k ľuďom – do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Vyzbierané financie sa následne prerozdeľujú na podporu psychosociálnej starostlivosti o onkologických pacientov, služieb pre zlepšenie kvality ich života, prenos výsledkov klinického a základného výskumu do diagnostiky, liečby a rehabilitácie onkologických pacientov.

Oddelenie ambulantnej chemoterapie tento rok prvýkrát využilo možnosť požiadať o finančný príspevok prostredníctvom Ligy proti rakovine.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková, obe pracoviská prešovskej nemocnice, Oddelenia ambulantnej chemoterapie a Oddelenia radiačnej onkológie, slúžia ako spádová oblasť pre onkologických pacientov z celého Prešovského kraja. Len na Oddelení ambulantnej chemoterapie, ktoré patrí pod Kliniku onkológie, ošetrili v uplynulom roku 22 000 pacientov. Oddelenie radiačnej onkológie je dokonca jediným svojho druhu v Prešovskom kraji.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine