Ligu majstrov môže čoskoro nahradiť Európska Superliga, píše sa v uniknutých dokumentoch

Finále Ligy majstrov
Liga Majstrov. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Šestnásť futbalových klubov údajne podpísalo dohodu na účasť v Európskej Superlige. Tá by podľa informácií platformy Football Leaks mohla nahradiť súčasný formát Ligy majstrov už v roku 2021. Správu o množnom vzniku novej kontinentálnej súťaže publikovalo nemecké periodikum Der Spiegel.

Nižšie divízie

Podľa dostupných informácií dohodu podpísali španielske kluby Real Madrid a FC Barcelona, anglickí zástupcovia Manchester United, Chelsea Londýn, Arsenal Londýn, Manchester City a FC Liverpool, taliansky Juventus Turín spolu s AC Miláno. Desiatym a jedenástym zástupcom by mali byť nemecký Bayern Mníchov a francúzsky majster Paríž St. Germain.

Tieto tímy by tvorili základ súťaže a minimálne prvý rok by boli imúnne voči zostupu do nižšej divízie. Tú by už nemalo zvyšné kvinteto účastníkov Atlético Madrid, Borussia Dortmund, Olympique Marseille, Inter Miláno a AS Rím.

Infantinovo krytie

Európska Superliga by mala pozostávať aj z ďalšej divízie, ktorá by zohrávala úlohu druhej najvyššej súťaže. Z nej by sa najlepšie postavené tímy mohli kvalifikovať medzi elitnú spoločnosť. Rozhodnutie o definitívnom vzniku novej súťaže by podľa periodika Der Spiegel malo padnúť už v priebehu novembra.

Nemecký týždenník v piatok večer priniesol tiež informáciu o tom, že súčasný prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino kryl kluby Manchester City a Paríž St. Germain pri porušovaní finančného fair-play.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gianni Infantino