Lil Wayne a Drake zverejnili videoklip k piesni Grindin

Lil wayne
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Americký rapper Lil Wayne a jeho kanadský kolega Drake zverejnili videoklip k piesni Grindin. Hudobníci v novinke použili aj zábery zo štúdia, či z tohtoročného spoločného Drake vs Lil Wayne Tour. Pieseň Grindin je tretím singlom z albumu Tha Carter V, ktorý 31-ročný Lil Wayne plánuje uviesť na trh 28. októbra. Z nahrávky pochádzajú aj single Believe Me a Krazy.

Video: Lil Wayne ft. Drake – Grindin‘
Lil Wayne

, vlastným menom Dwayne Michael Carter Jr., sa pohybuje na hudobnej scéne od roku 1994. So skupinou Hot Boys vydal tri štúdiovky. Prvý sólový album Tha Block Is Hot uviedol na trh v roku 1999. Po ňom nasledovalo ďalších deväť štúdiových nahrávok vrátane veľmi úspešnej Tha Carter III (2008). Jeho zatiaľ posledná sólovka I Am Not A Human Being II vyšla vlani v marci. Okrem toho má na konte napríklad aj spoločný album s Birdmanom s názvom Like Father, Like Son (2006). Podarilo sa mu získať napríklad štyri ceny Grammy.

Dvadsaťsedemročný

Drake

, celým menom Aubrey Drake Graham, na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement. Neskôr vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010), Take Care (2011) a Nothing Was The Same (2013), ktoré sa umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200. Na konte má napríklad jednu Grammy. Venuje sa aj herectvu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe DrakeLil Wayne