Lil Wayne zverejnil spoločnú nahrávku s Drakeom

Lil wayne
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – Americký rapper Lil Wayne zverejnil skladbu Grindin, ktorú nahral s kanadským kolegom Drakeom.

Pieseň by sa mala nachádzať na albume Tha Carter V, ktorý 31-ročný Lil Wayne plánuje uviesť na trh tento rok. Presný termín vydania však zatiaľ neprezradil. Hudobníci sú v súčasnosti na spoločnom Drake vs Lil Wayne Tour.

Lil Wayne, vlastným menom Dwayne Michael Carter Jr., sa pohybuje na hudobnej scéne od roku 1994. So skupinou Hot Boys vydal tri štúdiovky. Ako sólový interpret debutoval v roku 1999 albumom Tha Block Is Hot, po ktorom nasledovalo ďalších deväť štúdiových nahrávok vrátane veľmi úspešnej Tha Carter III (2008). Jeho zatiaľ posledná sólovka I Am Not A Human Being II vyšla vlani v marci.

Video: Lil Wayne Feat Drake – Grindin

https://www.youtube.com/watch?v=VJFxr4h0iEo

Okrem toho má na konte napríklad aj spoločný album s Birdmanom s názvom Like Father, Like Son (2006). Podarilo sa mu získať napríklad štyri ceny Grammy.

Dvadsaťsedemročný Drake, celým menom Aubrey Drake Graham, na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement. Neskôr vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010), Take Care (2011) a Nothing Was The Same (2013), ktoré sa umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200. Na konte má napríklad jednu Grammy. Venuje sa aj herectvu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lil Wayne