Lindsey Vonnová rozptýlila popol starého otca v dejisku zimnej olympiády

Lindsey Vonnová
Americká lyžiarka Lindsey Vonnová. Foto: archívne, SITA/AP

ČONGSON 23. februára (WebNoviny.sk) – Americká zjazdová lyžiarka Lindsey Vonnová prišla do Kórejskej republiky s cieľom vziať si domov medailu zo zimných olympijských hier a zanechať za sebou ešte niečo osobitejšie. Urobila oboje.

Starý otec jej veľmi chýba

Tridsaťtriročná Vonnová povedala, že vo štvrtok rozptýlila časť popola svojho starého otca, ktorý slúžil v Kórejskej vojne (1950- 1953), na skale neďaleko miesta, kde sa odohrali preteky v zjazde. „Viem, že by to pre neho znamenalo veľa sa sem vrátiť, Južná Kórea bude vždy jeho súčasťou,“ uviedla Američanka.

Prelink

Vonnovej sa tlačili slzy do očí, keď pred olympiádou na tlačovej konferencii dostala otázku smerujúcu k starému otcovi, ktorý zomrel vlani v novembri.

„Tak veľmi mi chýba. Bol veľkou súčasťou môjho života. Skutočne som dúfala, že ma bude môcť vidieť v akcii na olympiáde v Pjongčangu. Viem, však, že sa pozerá, bude mi pomáhať a idem vyhrať pre neho,“ vravela lyžiarka pred pretekmi.

Z Pjongčangu berie jeden bronz

Zlatú medailu sa jej v Pjongčangu vybojovať nepodarilo, získala bronz v zjazde a stala sa vo veku 33 rokov najstaršou medailistkou v odvetví v histórii zimných olympijských hier.

„Súťažiť na tejto olympiáde bolo pre mňa čosi veľmi špeciálne a urobila som všetko, aby som vyhrala. Ako viete, brala som bronz a myslím si, že dedko by na to bol hrdý,“ dodala pretekárka.

Posledné vystúpenie pod piatimi kruhmi jej nevyšlo podľa predstáv, vo štvrtkovej alpskej kombinácii viedla po zjazde, ale nezvládla slalomovú časť a preteky nedokončila.