Lintner predostrel Pro-Hokeju vízie, ponuku stále zvažuje

Nemeček alebo Lintner? Hokej si volí nového šéfa
Kandidát na post predsedu SZĽH Richard Lintner počas kratkeho brífingu po voľbách predsedu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na kongrese SZĽH. Bratislava, 25. jún 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

HRONSEK 23. júla (WEBNOVINY) – Športová rada spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi slovenskú hokejovú extraligu, si na svojom mimoriadnom štvrtkovom zasadnutí v Hronseku vypočula názory Richarda Lintnera na to, ako by podľa neho mala fungovať najvyššia slovenská súťaž.

Agentúru SITA o tom informoval predseda predstavenstva Pro-Hokeja Juraj Koval. Ako je známe, Lintner dostal ponuku stať sa šéfom spoločnosti po odstupujúcom Vladimírovi Paštinskom.

Rokovania budú pokračovať

„Na dnešnom zasadnutí sme sa dohodli, že budeme pokračovať v rokovaní o obsadení tohto postu s Richardom Lintnerom,“ povedal pre SITA Juraj Koval.

Niekdajší reprezentant SR Richard Lintner, ktorý sa v závere predchádzajúceho mesiaca neúspešne uchádzal o pozíciu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), dostal ponuku stať sa lídrom Pro-Hokeja v prvej polovici júla.

Z extraligy chcú atraktívny produkt

„Naším cieľom je reformovať najvyššiu súťaž prostredníctvom plánu, čo predložil Richard Lintner. I keď vo voľbách napokon neuspel, myslím si, že spoločne s Rišom dokážeme spraviť z extraligy taký produkt, čo poteší nielen kluby a hráčov, ale aj fanúšikov, ktorí si to za neustálu úžasnú podporu zaslúžia. Páčil sa nám jeho volebný program. Najviac sa nám pozdávajú marketingové nástroje, ktoré by prispeli k celkovému zlepšeniu imidžu našej najvyššej súťaže, ale aj k zvýšeniu návštevnosti,“ uviedol pred týždňom Koval pre Plus jeden deň.

Richard Lintner stále definitívne nepotvrdil, či ponuku prijme. „Neprestávam hľadať riešenie, ako využiť ten dar, dôveru od fanúšikov. Možno jedno z východísk je aj zváženie ponuky, ktorú som dostal od Pro-Hokeja. Ten podpísal so SZĽH nedávno zmluvu o riadení extraligy na ďalšie tri roky, čo mu zabezpečuje autonómiu a nezávislosť od zväzu, ktorému, ako som už deklaroval, nedôverujem. Na základe toho kontraktu mám minimálne dôvod rozvíjať ďalej túto debatu. Nikdy som sa netajil, že som sa snažil pomáhať extralige. Je to vec ďalších rokovaní a diskusií. Uvidíme, ako to celé dopadne. Nevylučujem, že možno príde k dohode,“ povedal pred týždňom Lintner pre Rádio Slovensko.

Definitíva v danej záležitosti by mala byť známa v prvej polovici nasledujúceho týždňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Lintner
Firmy a inštitúcie Pro-Hokej