Lionel Messi a FC Barcelona sa po vyše dvadsiatich rokoch rozchádzajú, novú zmluvu nepodpíšu

Lionel Messi
Hviezdny argentínsky futbalista Lionel Messi v drese FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP

Argentínsky futbalový virtuóz Lionel Messi opúšťa španielsky veľkoklub FC Barcelona. Vedenie Kataláncov o tom informovalo na svojom oficiálnom webe aj s podaním vysvetlenia.

Tridsaťštyriročný Argentínčan odchádza z klubu napriek tomu, že sa obe strany dohodli na podmienkach pokračovania spolupráce.

Prvá zmluva na papierovom obrúsku

„Klub a hráč sa dohodli a deklarovali vôľu podpísať nový kontrakt, k tomu však nepríde kvôli finančným a štrukturálnym prekážkam, konkrétne kvôli predpisom španielskej ligy. V dôsledku nich Messi nemôže zostať v FC Barcelona. Obe strany hlboko ľutujú túto situáciu, keďže prianie hráča zostať sa nesplní. FC Barcelona z celého srdca vyjadruje hráčovi vďaku za jeho prínos k zveľaďovaniu klubu a praje mu všetko len to najlepšie do budúcnosti v osobnom aj profesionálnom živote,“ uvádza sa v stanovisku FC Barcelona.

Lionel Messi strávil v FC Barcelona viac ako 20 rokov. Prvú zmluvu podpísal ešte v decembri 2000 ako 13-ročný, vtedy v kaviarni na papierovom obrúsku. Už vtedy bol jeho talent neuveriteľný, ešte viac si ho cibril v klubovej akadémii La Masia.

V A-tíme Kataláncov debutoval v sezóne 2004/2005 a postupne sa stal jeho nedeliteľnou súčasťou. Odohral zaň neskutočných 17 sezón, počas ktorých klub potiahol k mnohým titulom doma aj v zahraničí.

Budúcnosť zatiaľ nie je známa

Desaťkrát sa stal s FC Barcelona majstrom Španielska, sedemkrát s ním ovládol Copa del Rey a štyrikrát aj Ligu majstrov.

Okrem toho počas ostatných sedemnástich ročníkov klub dosiahol mnoho ďalších ocenení a Messi sa počas tohto obdobia stal držiteľom mnohých rekordov a individuálnych ocenení vrátane šiestich triumfov v ankete o Zlatú loptu, šesťkrát tiež získal Zlatú kopačku.

Zatiaľ nie je známe, kam Lionel Messi prestúpi, rozhodnutie by malo padnúť počas augusta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lionel Messi
Firmy a inštitúcie FC Barcelona