Lionel Messi sa blysol hetrikom, FC Barcelona v predstihu oslavuje majstrovský titul

Lionel Messi
Lionel Messi sa so spoluhráčmi z FC Barcelona teší z jedného zo svojich troch gólov, ktorý strelil do siete Deportiva La Coruňa v zápase 35. kola La Ligy. La Coruňa, 29. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

MADRID 29. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči FC Barcelona získali v predstihu tri kolá pred koncom tejto sezóny majstrovský titul, dovedna už 25. v najvyššej španielskej futbalovej súťaži. K istote stačilo Kataláncom víťazstvo 4:2 na ihrisku La Corune v nedeľňajšom stretnutí 35. kola. Tím z Galície sa po tejto prehre stal posledným tretím zostupujúcim, spolu s La Coruňou opúšťajú elitnú súťaž aj Las Palmas a Málaga.

Barcelona viedla v zápase už 2:0 gólmi Philippeho Coutinha a Lionela Messiho, no domáci dokázali vyrovnať vďaka Lucasovi Pérezovi a Emremu Colakovi. Za oslavami nasmeroval „blaugranas“ svojím druhým gólom v 82. min Messi a o tri minúty pridal ešte jeden a skompletizoval hetrik.

Barcelona, ktorá má na čele tabuľky La Ligy pred druhým Atléticom Madrid nepreklenuteľný 11-bodový náskok, oslavuje celkový triumf v domácej súťaži opäť po ročnej prestávke. Aktuálne má „Barca“ o osem titulov menej ako jej veľký rival Real Madrid.