Messi si prevzal šiestu Zlatú kopačku v kariére, odpovedal aj na otázky detí

Zlatá kopačka, Messi
Lionel Messi si v stredu prebral šiestu Zlatú kopačku v kariére. Foto: SITA/AP, Joan Monfort

Argentínsky futbalista Lionel Messi si šiestykrát v kariére prevzal prestížnu individuálnu trofej Zlatá kopačka.

Tridsaťdvaročný rodák z Rosaria si túto poctu vystrieľal 36 gólmi vo farbách katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona v ročníku 2018/2019 španielskej Primera División. Messi v hodnotení top kanonierov na starom kontinente triumfoval pred Kylianom Mbappém z Paríža St. Germain, ktorý napokon zakončil ligovú sezónu s 33 gólmi na konte.

Messi nadviazal na prvenstvá z edícií 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013, 2016/2017 a 2017/2018. „Najčastejšie sa síce bavíme v klube o Lige majstrov, je to niečo špeciálne, no ligová súťaž je nemenej dôležitá,“ poznamenal Messi podľa periodika Marca a nezabudol sa poďakovať rodinným príslušníkom a svojim spoluhráčom.

Ronaldo má štyri Zlaté kopačky

V hľadisku stredajšej slávnosti nechýbali Messiho najbližší – manželka Antonella či dvaja z ich troch synov Thiago a Mateo. Takisto spoluhráči Luis Suárez či Jordi Alba.

V histórii futbalu nemá fenomenálny Argentínčan konkurenciu v tejto štatistike, štyrikrát získal Zlatú kopačku Cristiano Ronaldo z Portugalska a ďalších deväť futbalistov si ju vybojovalo po dva razy.

Messi odpovedal aj na otázky detí

Zaujímavý je pohľad do Messiho štatistík, keď získal Zlatú kopačku. Najviac gólov „nasúkal“ v ročníku 2011/2012, vtedy bolo na jeho konte okrúhlych 50 presných zásahov. O rok neskôr mu na trofej stačilo aj 46 gólov, v ďalších prípadoch vrátane minulej sezóny to bolo vždy po 40 zásahov.

Počas slávnostného popoludnia Messi odpovedal aj na otázky detí. Priznal, že nevykonáva žiadne domáce práce a v prípade potreby vždy požiada o pomoc. Pri otázke o spánku hovoril o dôležitosti vankúša. „Ak už zaspím, tak popri mne môže prejsť aj kamión a nezobudí ma to,“ poznamenal hviezdny futbalista.

Jedna z otázok smerovala aj na stravovanie, Messi pri odpovedi vyzdvihol dôležitosť zeleniny v jeho jedálničku a celkovo pripomenul potrebu vyváženej stravy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cristiano RonaldoKylian MbappéLionel Messi
Firmy a inštitúcie FC Barcelona