Lionel Messi zostáva v Barcelone a prezident Bartomeu si praje, aby z klubu nikdy neodišiel

Lionel Messi, FC Barcelona
Argentínska futbalová hviezda Lionel Messi v drese španielskeho FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP

Aj v sezóne 2020/2021 bude argentínsky futbalový virtuóz Lionel Messi súčasťou španielskeho veľkoklubu FC Barcelona. Tridsaťdvaročný rodák z Rosaria si totiž neuplatnil klauzulu vo svojej zmluve, ktorá mu umožňovala do 31. mája požiadať o prestup do iného mužstva.

Od trinástich v Barcelone

Ak by sa tak stalo, Messi by od Kataláncov odchádzal bez nároku na odstupné. Aktuálny kontrakt FC Barcelona s argentínskym útočníkom znie do leta 2021. Informáciu priniesol portál goal.com.

Špekulácie o možnom odchode Messiho z FC Barcelona sú prakticky na dennom poriadku. V ostatnom čase sa spomínal najmä taliansky Inter Miláno, Argentínčan však o prípadnom odchode nikdy nahlas nehovoril.

Šesťnásobný víťaz Zlatej lopty určenej pre najlepšieho futbalistu planéty je súčasťou organizácie FC Barcelona od svojich trinástich rokov.

Z akadémie až na vrchol

Najprv pôsobil v akadémii La Masia, z ktorej sa prepracoval až na úplný vrchol. Debut v prvom tímu „blaugranas“ absolvoval 16. novembra 2003 v prípravnom zápase proti FC Porto vo veku 16 rokov, 4 mesiace a 23 dní.

Vedenie FC Barcelona by rado videlo Messiho zabávať fanúšikov na štadióne Camp Nou aj v ďalších rokoch.

„Naše prianie je, aby od nás nikdy neodišiel,“ hovoril nedávno prezident klubu Josep Maria Bartomeu a pokračoval: „Rozhodnutie je len na ňom. Iba on sám má právo, aby sa rozhodol, kedy skončí s futbalom. Sme však presvedčení, že kariéru chce ukončiť v Barcelone. Veríme, že aj v ďalších pár rokoch bude Leo Messi náš líder. Bez debaty je stále mladý a silný. A nechýbajú mu ani ambície. Leo Messi bude za nás hrať počas nasledujúcich dvoch, troch, štyroch či piatich rokov. V tomto som bez obáv.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Josep María BartomeuLionel Messi
Firmy a inštitúcie FC Barcelona