Lipšic vraj oklamal voličov, jeho odchod je pre KDH výzvou

Danil lipsic
Sprava: Poslanci NR SR, Daniel Lipšic a Jana Žitňanská na TB, na ktorej oznámili svoj odchod zo strany KDH. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) – KDH je podľa predsedu hnutia Jána Figeľa sklamané, že Daniel Lipšic a Jana Žitňanská odišli z KDH bez uvedenia relevantných dôvodov.

Ako povedal Figeľ dnes na tlačovej besede, KDH je sklamané a oklamané, lebo im dalo dôveru na kandidátke a dva mesiace po voľbách odišli.

„Voliči KDH sú oklamaní, lebo nepovedal, že keď ho budú krúžkovať, že odíde,“ povedal. Upozornil, že Lipšic odišiel mesiac pred snemom, ktorý je priestorom pre novú a lepšiu víziu.

Podľa Figeľa odchod dvojice poslancov je pre KDH výzvou. „To nie je o úľave,“ vyhlásil s tým, že vznikne priestor na tvorivý pokoj na ponuku riešení pre Slovensko.

Figeľa mrzí trieštenie pravice. Uviedol, že Lipšic mu telefonoval v sobotu večer, že sa chce stretnúť pred nedeľňajšou tlačovou besedou, lebo mu chcel oznámiť rozhodnutie. Predseda KDH však bol ďaleko od Bratislavy.

Daniel Lipšic a Jana Žitňanská oznámili odchod z KDH v nedeľu s tým, že sa poslaneckého mandátu nevzdajú. „Ja by som z KDH neodišiel, pretože je to proti vernosti a vytrvalosti. Mandát je spojený so značkou. Ak by som hypoteticky odišiel, ja by som sa mandátu vzdal,“ komentoval ich rozhodnutie Figeľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicJán FigeľJana Žitňanská
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie