Liptovský Mikuláš netají ambície, turistov láka na pamiatky

Liptovský Mikuláš
Liptovský Mikuláš sa snaží lákať turistov na svoje centrum. Foto: facebook.com/IC Mesta Liptovský Mikuláš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 4. mája (WEBNOVINY) – Liptovský Mikuláš chce byť hlavným mestom turizmu, zviditeľniť sa chce najmä historickým centrom.

„Naše mesto má v sebe obrovský potenciál na zvýšenie počtu turistov a na to, aby sme sa stali hlavným mestom turizmu. Preto sa snažíme využiť všetky jeho atraktivity, ktoré ponúka a predložiť ich návštevníkom na zlatom podnose tak, aby pre nich boli pútavé. Podnikáme nové kroky pre podporu a samozrejme skvalitnenie už existujúcej ponuky turistických atraktivít a prinášame záujemcom aj nové lákadlá,“ povedal liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Tohtoročnej letnej sezóne budú dominovať pravidelné prehliadky historického centra na tému Mikulášske tradície. Bezplatné sprievodcovské služby v slovenskom a anglickom jazyku budú môcť návštevníci využiť každý júlový a augustový piatok popoludní.

„Na svoje si prídu aj obdivovatelia sakrálneho umenia. Sprístupnili sme kostol Sv. Mikuláša a zabezpečili prehliadky jeho interiéru s odborným výkladom sprievodcu v slovenskom a anglickom jazyku počas letných prázdnin,“ povedala riaditeľka liptovskomikulášskeho Informačného centra Jana Piatková.

Informácie o pripravovaných novinkách nájdu turisti na mestskom webe, sociálnych sieťach, v informačných letákoch a mesačníku Mikuláš, ale aj v novootvorenom sezónnom pracovisku Informačného centra na železničnej stanici.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Blcháč