Liptovský Mikuláš v play-out otočil zápas so Skalicou, Detva zdolala Michalovce

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 16. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Liptovského Mikuláša úspešne vstúpili do boja o záchranu v najvyššej hokejovej súťaži Tipsport lige a Skalicu doma zdolali 4:2 v piatkovom zápase 1. kola play-out.

Ešte desať minút pred koncom pritom prehrávali 0:2. K obratu zavelilo bratské duo Sukeľovcov, ktoré sa v záverečnej desaťminútovke postaralo o štyri góly. Najprv v 52. min v presilovke prihral Jakub Matúšovi a po rovnakej spolupráci bolo v 56. minúte už 3:2 pre Liptovský Mikuláš.

Hokejisti Detvy si doma poradili s hráčmi Michaloviec 4:2 v piatkovom zápase 1. kola play-out Tipsport ligy. Duel mali pod kontrolou od úvodu, keď už v 4. minúte bolo 3:0.

Úvodné tri góly strelili Podpoľanci v priebehu 69 sekúnd. Ladislav Ščurko v 29. minúte zvýšil na bezpečných 4:0. Hostia v závere iba skorigovali výsledok.

Tipsport liga 2017/2018

• play-out – 1. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Skalica 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Góly: 52. M. Sukeľ (J. Sukeľ), 54. J. Sukeľ (M. Sukeľ, Kriška), 56. M. Sukeľ (J. Sukeľ), 59. J. Sukeľ (Kriška) – 31. Škápik (Kňazev), 38. Jurák (Schmidt)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Gründling (L. Mikuláš) 10 min za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín – Jobbágy, Bogdaň, 700 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, J. Tabaček, Pacalaj, Kurali, Nádašdi, M. Bača, J. Nemec, Gründling – Nechaj, Langhammer, Rudolf Huna – Žiak, Oško, Vybiral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Uhrík, A. Laco
Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Kukliš, Čederle – Kučera, Vereš, Kňazev – Kotzman, R. Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Hluch, Dufek, Dmitriev

HC 07 Orin Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 3. Sitnikov (Belluš), 4. J. Milý (Matúš Chovan, Gašpar), 4. Videlka (L. Ščurko, Macejko), 29. L. Ščurko (Macejko, Videlka) – 45. Balko (Cútt), 53. Cútt (Banovský)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše Jendroľ (Detva) 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, J. Konc – Šefčík, Gegáň, 719 divákov

Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec, Jendroľ – Belluš, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, Gašpar – Videlka, Murček, L. Ščurko – Piačka, M. Surový, Róth
Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Cvengroš – Hamráček, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Fajčák, Linet, Brezniak – Balko, Toma, Banovský