Liptovský Mikuláš proti HK Orange 20 zabodoval naplno, Trenčín nečakane padol v Budapešti

Liptovsky mikulas

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 24. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali vo vloženom stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov 6:3.

Liptáci sa prvého gólu dočkali až v závere prvej tretiny, keď sa v 17. minúte presadil Maroš Piatka.

Mikuláš zlomil mladíkov v III. tretine

Bohatú gólovú nádielku priniesla druhá dvadsaťminútovka, v ktorej diváci v Spišskej Novej Vsi videli až šesť presných zásahov – po tri na oboch stranách.

Záverečná tretina bola v úplnej v réžii Liptákov. Tí pridali ďalšie dva presné zásahy a zaznamenali druhé víťazstvo v rade. Hviezdou duelu bol fínsky útočník Miika Heikkilä, ktorý dva góly dal a na dva prihral.

Budapešť sa odpútala z poslednej priečky

Ešte len štvrté víťazstvo v riadnom hracom čase a piate celkovo v tejto sezóne najvyššej slovenskej súťaže dosiahli hokejisti MAC Budapešť. V stredajšom súboji si hokejisti z hlavného mesta Maďarska nečakane poradili s Duklou Trenčín 5:2. Vďaka zisku 3 bodov sa odpútali z poslednej priečky v tabuľke, kam spadli ich krajania z Miškovca.

Hráči Budapešti mali parádny úvod zápasu, keď v rozpätí 5:26 min strelili tri góly (prvý už po 14 sekundách) a vyhnali z bránky trenčianskeho gólmana Mareka Šimka. Nahradil ho Michal Valent, ktorý do konca zápasu inkasoval už len dvakrát. Bolo to však v kľúčovej fáze v polovici tretej tretiny za stavu 3:2, keď sa domáci presadili dvakrát za 44 sekúnd a definitívne potvrdili zisk 3 bodov.

Budapešť po triumfe nad úradujúcim slovenským majstrom Banskou Bystricou (4:0) v úvode súťažného ročníka zdolala aktuálne na domácom ľade aj vicemajstra z Trenčína.

Tipsport liga 2018/2019

• 15. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Orange 20 6:3 (1:0, 3:3, 2:0), hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 17. Piatka (Heikkilä, R. Suchý), 24. J. Sukeľ (Kurali. Richard Huna), 31. Róbert Huna (Richard Huna), 38. Heikkilä (Tamáši), 42. Tamáši (Heikkilä), 48. Heikkilä (Piatka) – 29. Havrila (Fafrák), 30. A. Kollár (Fafrák, Nahálka), 39. A. Kollár (Giertl, L. Lunter)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Németh, Korba (Maď./SR) – Váczi, Lauff (Maď./SR) 153 divákov

L. Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, A. Lištiak – J. Sukeľ, Oško, Vybiral – Piatka, Tamáši, Heikkilä – L. Žiak, Uhrík, Nechaj.
HK Orange 20: Sklenár – Nahálka, J. Štefanka, Golian, Enrik Švec, Kupec, Lavička, Boldižár, Romaňák – L. Lunter, A. Kollár, Giertl – Fafrák, Urbánek, Zahradník – Juščák, Čenka, Havrila – Minárik, Köver, Džugan

MAC Budapešť (Maď.) – HK Dukla Trenčín 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Góly: 1. J. Brown (Dansereau, Klempa), 5. Orban (C. Langkow, Bodó), 6. Klempa (Dansereau), 50. Bodó (C. Langkow), 51. Klempa (Dansereau, Dudás) – 31. Sojčík, 48. M. Hecl (O. Mikula, T. Varga)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Sádecký (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Stanzel, Šoltés

Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Bugár – Bodó, C. Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Szigeti – Szigeti, Kreisz, Odnoga – Majoross
Trenčín: Šimko (6. M. Valent) – Kovář, Niko, Holenda, Bohunický, Frühauf, Rýgl, Marek Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec – Špankovič