Listopadová vyplávala na predolympijskom teste tri medaily

Katarína Listopadová
Katarína Listopadová Foto: SITA/Jozef Jakubčo

RIO DE JANEIRO 17. apríla (WebNoviny.sk) – Keď Katarína Listopadová vo štvrtok pricestovala s ďalšími slovenskými plavcami do brazílskeho Ria de Janeiro na míting 2016 Maria Lenk Trophy Open Championships, sotva mohla tušiť, že už v sobotu bude mať v zbierke tri medaily – dve strieborné a jednu bronzovú.

Súťažiť sa začalo už v piatok ráno, čiže čas na aklimatizáciu nebol žiaden. Pre mňa aj trénera sú výsledky celkom prekvapujúce. Na preteky sme sa nijako nepripravovali, dokonca medzi jednotlivými discplínami musím absolvovať aj nejaký ten tréning, pretože príprava smeruje momentalne do Londýna na májové majstrovstvá Európy,“ skonštatovala z Brazílie 23-ročná zverenka Dirka Langeho.

Členka VŠC Dukla Banská Bystrica finišovala ako druhá na tamojšom predolympijskom testovacom mítingu na 400 m voľný spôsob, kde vo finále časom 4:14,02 min o 2,48 s prekonala doterajší seniorský rekord Martiny Moravcovej z roku 1996. Súčasná slovenská ženská plavecká jednotka ešte v Riu posunula vlastné národné maximum na 100 m znak časom 1:00,67 min (predtým 1:00,98), čo tiež znamenalo druhé miesto. A ako tretia dohmatla vo finále 100 m motýlik (58,71 s), v ktorom ďalšia Slovenka Barbora Mišendová skončila na 7. pozícii (1:00,00).

Na stovke znak som si chcela zaplávať A-limit na OH, ale ešte stále za ním zaostávam o štyri desatiny, čo je malý kúsok. Verím, že sa mi to podarí na iných pretekoch. Štvorstovka kraul bola len doplnková disciplína. Po ranných rozplavbách sme boli s trénerom dohodnutí, že ju odhlásime z finále, ale napokon mi sľúbil, že ak ju pôjdem, môžem íst v posledný deň na svetoznámu pláž Copacabana. Tak som sa premohla,“ vravela s úsmevom skúsená univerzálka a doplnila: „Nakoniec som rada, že som ju plávala. Je to pre mňa úplne nová disciplína a nemám v nej nijaké skúsenosti, čiže ten čas sa môže ešte veľmi zlepšovať. Náročné vysokohorské trojtýždňové sústredenie v Sierra Nevade asi malo niečo do seba.“

Listopadová sa do Ria o necelé štyri mesiace vráti ako účastníčka OH. Štartovala už v Londýne 2012.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Listopadová