Liverpool aj bez hviezd zvládol derby zápas FA Cupu, Jones strelil nádherný gól (video)

Curtis Jones, Yerry Mina, FC Liverpool, FC Everton, FA Cup

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v šiestom súťažnom zápase v sérii a piaty raz v rade neinkasovali. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa triumfovali v dueli 3. kola anglického FA Cupu tesne 1:0 nad mestským rivalom Evertonom, hoci do stretnutia nezasiahli viaceré opory „The Reds“.

Ich absenciu využil 18-ročný mladík Curtis Jones, ktorý sa v 71. minúte prezentoval nechytateľnou strelou pod brvno spoza šestnástky.

„Je to sebavedomý chlapec. Podstatné je, že sa drží nohami na zemi, tvrdo na sebe pracuje, počúva trénera a snaží sa učiť od skúsenejších hráčov. Určite by chcel hrať viac, ale je podstatné, že je s nami a je dôležitou súčasťou tímu,“ pochválil svojho spoluhráča stredopoliar Adam Lallana v rozhovore pre klubový web Liverpoolu.

Everton po polčase bez strely na bránu

Everton čaká na víťazstvo na Anfielde od roku 1999 a túto nepriaznivú štatistiku nezmenil ani nový taliansky tréner „karameliek“ Carlo Ancelotti. Jeho hráči boli aktívni v úvodnom dejstve, ale po zmene strán ani raz nevystrelili do priestoru bránky.

„To, že sme v prvom polčase neskórovali sa prejavilo na našom výkone v druhej polovici zápasu. Nedokázali sme si na trávniku udržať správnu myšlienku, čo sa nám darilo v prvých 45 minútach,“ zhodnotil Ancelotti pre oficiálny webový portál Evertonu.

Milner sa zranil už v 9. minúte

Nabitý zápasový program donútil kouča Kloppa k rotácii zostavy. Na súpiske sa vôbec neobjavili Alisson Becker, Virgil van Dijk, Trent Alexander-Arnold, Mohamed Salah či Roberto Firmino a iba na lavičke náhradníkov zostal Sadio Mané.

Naopak, prvýkrát od prestupu z rakúskeho Salzburgu vybehol na trávnik v červenom drese Japonec Takumi Minamino. „Ukázal, že dobre číta hru, je mimoriadne šikovný a jeho nasadenie bolo ukážkové,“ zhodnotil Klopp, ktorého mohlo mrzieť akurát zranenie Jamesa Milnera.

Anglický futbalista zamieril do šatne už v 9. minúte pre svalové problémy.