Liverpool vyhral v Arsenale po 11 rokoch

Arsenal liverpool

LONDÝN 20. augusta (WEBNOVINY) – V prestížnom sobotňajšom stretnutí 2. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League 2011/2012 si futbalisti FC Liverpool odvážajú z Londýna tri body za triumf 2:0 (0:0) nad miestnym Arsenalom, keď v záverečnej 20-minútovke dokonale využili presilovku.

Pre „The Reds“, v zostave ktorých absentoval slovenský reprezentant Martin Škrtel (sedel na lavičke náhradníkov), je to prvé víťazstvo na severe Londýna po 11 rokoch. Slovenský stopér hostí Martin Škrtel, ktorý sa dáva dokopy po zranení lýtka, sedel na Emirates Stadium na lavičke pre náhradníkov. Skóre otvoril v 78. min „vlastencom“ Aaron Ramsey, keď už domáci hrali 8 minút bez vylúčeného Emmanuela Frimponga. V záverečných desiatkach sekúnd pečatil uruguajský zakončovateľ Luis Suárez.

Cítim tlak, ale nie viac ako obvykle. Mám pocit, že výsledok je pre nás veľmi krutý,“ vyhlásil po stretnutí francúzsky tréner Arsenalu Arséne Wenger. Za „kanonierov“, ktorí majú po dvoch kolách na konte v tabuľke jediný bod, trochu prekvapujúco nastúpil aj Wengerov krajan Samir Nasri. Jeho meno sa totiž v poslednom čase skloňovalo v súvislosti s prestupom do Manchestru City.

Predtým v sobotu Newcastle zvíťazil na ihrisku Sunderlandu 1:0. V tento deň sú ešte na programe duely Aston Villa – Blackburn, Everton – Queens Park Rangers, Swansea – Wigan (zhodne o 16.00 h SELČ) a FC Chelsea – West Bromwich Albion (18.30 h SELČ).

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Sunderland – Newcastle 0:1 (0:0)

Gól: 62. Ryan Taylor, ČK: 89. Bardsley (Sunderland)

Arsenal Londýn – FC Liverpool 0:2 (0:0)

Góly: 78. Ramsey (vlastný), 90. Luis Suárez, ČK: 70. Frimpong (Arsenal)

Aston Villa – Blackburn 3:1 (2:0)

Góly: 12. Agbonlahor, 25. Heskey, 68. Bent – 52. Pedersen

Everton – Queens Park 0:1 (0:1)

Gól: 31. T. Smith