Lívia Klausová študuje smernice, morí sa za veľvyslankyňu

Václav Klaus na oficiálnej návšteve
Manželka prezidenta ČR Livia Klausová počas podpisu do knihy návštev pri príležitosti oficiálnej návštevy prezidenta ČR na Slovensku. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PRAHA 15. júla (WEBNOVINY) – Livia Klausová sa vôbec prvýkrát vyjadrila k svojej možnej funkcii veľvyslankyne na Slovensku.

Pre český portál iDNES.cz povedala, že by túto funkciu rada dostala a že sa na ňu už pripravuje. „Ak chcete niečo prezradiť, tak čítam si smernice Európskej únie a čítam si niektoré knihy i informácie o mojom rodnom Slovensku,“ povedala iDNES.cz Klausová.

„Bude ma to tešiť, robila by som to rada, ale zatiaľ žiadne ďalšie informácie neviem,“ dodala k postu veľvyslankyne na Slovensku.

Post pre manželku exprezidenta Václava Klausa bol pritom jadrom sporu medzi prezidentom Milošom Zemanom a Karlom Schwarzenbergom v dobe, keď bol ministrom zahraničných vecí. „Vyzerá to ako odmena za podporu v kampani,“ vysvetlil v marci svoje dôvody Schwarzenberg.

Klausová v kampani pred druhým kolom prezidentských volieb podporila Zemana. Zmena prišla s demisiou premiéra Petra Nečasa. Poverenie zostaviť vládu od Zemana získal Jiří Rusnok, ktorý už uviedol, že s vymenovaním Klausovej za veľvyslankyňu na Slovensku nemá problém.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jiří RusnokLivia Klausová