Lombardsko prijalo prísnejšie nariadenia s cieľom zastaviť šírenie ochorenia COVID-19

Povinné nosenie rúšok na verejnosti platilo už skôr v Ríme, no teraz opatrenie rozšírili na celú krajinu.
Foto: ilustračné, SITA/AP

Severotaliansky región Lombardsko, ktorý sa koncom februára stal epicentrom pandémie koronavírusu na európskom kontinente, prijal nové opatrenia na potlačenie šíriaceho sa ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Tie sa dotknú obmedzení prevádzok, predaja alkoholu či zákazu kontaktných športov.

Nemocnice pod tlakom

Regionálna vláda v piatok večer taktiež vyzvala tamojšie stredné školy, aby žiakom prichystali kombinované rozvrhy hodín na striedanie prezenčného štúdia s vyučovaním prostredníctvom internetu.

V Lombardsku pristúpili k opatreniam po tom, čo sa tento najľudnatejší región Talianska opätovne stal koronavírusom najviac postihnutou oblasťou na Apeninskom polostrove, keďže tam opäť pribúda vyše 2-tisíc pozitívnych prípadov denne.

Tamojšie nemocnice sú znova pod tlakom a čochvíľa budú plné aj jednotky intenzívnej starostlivosti.

Prísne nariadenia

Podľa nových opatrení môžu po 18.00 ľudia popíjať alkohol iba pri stoloch v prevádzkach. Platí zákaz jeho predaja so sebou a konzumácia na verejných priestranstvách.

Cieľom tohto opatrenia je zabrániť tomu, aby sa skupinky ľudí stretávali s nápojmi na námestiach a v uliciach.

Podobne prísne nariadenia zaviedli v piatok aj v ďalšom zasiahnutom regióne Talianska. V Kampánii na dva týždne zatvorili všetky školy, centrá dennej starostlivosti však po protestoch verejnosti napokon môžu zostať otvorené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom