Longová v kvalifikácii 22., v prvom kole nastúpi proti Indke

Alexandra Longová
Slovenská lukostrelkyňa Alexandra Longová počas kvalifikácie v lukostreľbe na letných OH 2016 v Riu de Janeiro. Rio de Janeiro, Brazília, 5. august 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský

RIO DE JANEIRO 5. augusta (WebNoviny.sk) – Premiéra Alexandry Longovej na olympijských hrách v Riu de Janeiro sa začala 22. miestom v kvalifikácii o nasadenie do eliminačnej časti lukostrelkýň.

OH 2016

Druhá z dvojice slovenských lukostreleckých debutantov na podujatí vyťažila zo 72 šípov 640 bodov, keď trafila 19 desiatok a 8-krát úplný stred terčovnice. Výsledková listina jej určila za súperku v 1. kole Laxmirani Majhiovú z Indie, ktorá bola 43. so 614 bodmi. Postup malo istých všetkých 64 účastníčok.

Longová figurovala po prvej polovici kvalifikácie, teda 36 odstrieľaných šípoch, na 28. priečke s 318 bodmi. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka v druhej časti sa zlepšila, keď dosiahla 322 bodov, čo bol 17. najlepší výkon. So súčtom 640 bodov zaostala zverenka trénera Daniela Kraváčka za svojím osobným kvalifikačným rekordom z tohtoročnej európskej Grand Prix v Sofii o 15 bodov.

„Som veľmi rada, že to mám za sebou. Nervozita prišla až pred posledným šípom, tak som ho stiahla a nabehli mi zimomriavky, že sa končí kvalifikácia. Som spokojná s výsledkom. Pohybujem sa v prvej polovici štartového poľa, čo som si zaumienila. Strieľalo sa mi dobre a vyšlo aj počasie. Rada súťažím, keď svieti slniečko a je bezvetrie. Radšej sa dobre zapotím na športovisku a odchádzam potom spokojná,“ poznamenala Longová.

Obrazom: Vizitky slovenských reprezentantov, ktorí štartujú na OH 2016

Členka Blue Arrows Viničné k pokračovaniu olympijskej súťaže, ktoré ju čaká v pondelok od 15.57 h SELČ, dodala: „Už som s Indkami strieľala, sú tak trochu zákerné. Na tomto fóre sú už všetky súperky vyrovnané. Je mi úplne jedno, koho schytám. Musím byť pripravená na svoj výkon a odstrieľať to tak, ako viem. V sobotu si dám oddych, pretože už ťaháme bez prestávky šiesty deň. Potom opäť strelecké tréningy, nejaký beh či masáž. Oddychujem čítaním kníh a počúvam hudbu. Na vyčistenie hlavy je dobrý beh.“

Piatkovú kvalifikáciu vyhrala Kórejčanka Čchoi Mi-sun so 669 bodmi pred dvoma svojimi krajankami. Eliminácie jednotlivkýň sú na programe v pondelok od 14.26 h SELČ. Pred Longovou zasiahol do bojov aj jej reprezentačný kolega Boris Baláž, ktorý obsadil medzi mužmi 59. priečku a v stredu 10. augusta ho čaká v 1. kole súboj so svetovou rebríčkovou dvojkou Pon-čchan Kchu z Kórejskej republiky.

Výsledky piatkovej kvalifikácie pre nasadenie do eliminačnej časti súťaže lukostrelkýň:

1. Čchoi Mi-sun 669 bodov, 2. Čchang Hje-čin 666, 3. Ki Bo Bae (všetky Kór. rep.) 663, … 22. Alexandra Longová (SR) 640, … 43. Laxmirani Majhiová (India) 614

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra Longová