Lorenzo vyhral Veľkú cenu Aragónska, Márquez spadol

Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo sa teší z víťazstva na Veľkej cene Aragónska. Alcaňiz,, 27. september 2015. Foto: SITA/AP

ALCAŇIZ 27. septembra (WebNoviny.sk) – Španiel Jorge Lorenzo vyhral Veľkú cenu Aragónska v kráľovskej kubatúre MotoGP v rámci majstrovského seriálu cestných motocyklov. Lorenzo sa vďaka tomuto triumfu priblížil na 14 bodov lídrovi celkového poradia Talianovi Valentinovi Rossimu. Do konca majstrovstiev sveta zostáva odjazdiť štvoro podujatí.

Ďalší kandidát na titul Španiel Marc Márquez spadol už krátko po štarte a po piaty raz v sezóne musel z pretekov predčasne odstúpiť. Celkovo je Márquez tretí s odstupom 79 bodov za Rossim. V nedeľu skončil za Lorenzom druhý jeho krajan Dani Pedrosa, ktorý v samom závere odsunul Rossiho na tretie miesto. VC Aragónska bola štrnástym podujatím majstrovskej sezóny v MotoGP.

Výsledky – VC Aragónska:

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo, Yamaha 41:44,933, 2. Dani Pedrosa (obaja Šp.) Honda +2,683, 3. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +2,773, 4. Andrea Iannone, Ducati +7,858, 5. Andrea Dovizioso (obaja Tal.) Ducati +24,322

Celkové poradie (po 14 pretekoch): 1. Rossi (Tal.) Yamaha 263 bodov, 2. Lorenzo 249, 3. M. Márquez (obaja Šp.) Honda 184.

Viac k osobe Andrea DoviziosoDani PedrosaJorge LorenzoMarc MárquezValentino Rossi