Lotyši po prestrelke prekvapili USA, Fíni zdolali Bielorusov

Štvrtkové zápasy na MS v hokeji
Útočník USA Brock Nelson (vpravo) v súboji s Lotyšom Jekabsom Redlihsom počas MS v Minsku. Foto: SITA/AP

MINSK 15. mája (WEBNOVINY) – Lotyšská hokejová reprezentácia si vo štvrtkovom popoludňajšom vystúpení na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku poradila sa výberom USA 6:5 a urobila výrazný krok na ceste k postupu do štvrťfinále.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Lotyši viedli 1:0, 3:1 aj 4:3, no Američanom sa vždy podarilo vyrovnať. V závere sa do streleckej listiny zapísali Girgensons a Vasiljevs, na čo odpovedal už iba Nelson. Hráči USA tak po troch dňoch opäť inkasovali šesť gólov. V pondelok ich zdolali Rusi 6:1.

Obrazom: Štvrtkové zápasy na MS v hokeji

Fínska hokejová reprezentácia si vo štvrtkovom večernom vystúpení na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku pripísala na svoje konte druhé víťazstvo, keď zdolala domáci výber 2:0. Skóre duelu otvoril v 17. min Petri Kontiola, ktorý po samostatnej akcii prekonal brankára Kevina Lalanda.

V poslednej minúte spečatil triumf Suomi gólom do prázdnej bránky opäť Kontiola. Fíni sa bodovo dotiahli na Bielorusov, obe družstvá majú po šesť bodov zo štyroch duelov.

Výsledky – B-skupina (Minsk Arena):

USA – Lotyšsko 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)

Góly: 17. C. Smith (Gardiner), 29. Nelson (S. Jones), 31. T. Johnson (Trouba, C. Smith), 54. S. Jones (Abdelkader), 59. Nelson (S. Jones, Wingels) – 16. Meija (Berziňš), 20. Redlihs (Keniňš, Daugaviňš), 29. Niživijs (Vasiljevs), 52. Daugavinš (Redlihs), 55. Girgensons (Meija), 58. Vasiljevs (Cipulis)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: DeKeyser (USA) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Olenin (obaja Rus.) – Leermakers (Hol.), Valach (SR), 11 814 divákov

Fínsko – Bielorusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Kontiola (Mäntylä, Rinne), 60. Kontiola (Lehterä)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Kaval (USA) – Dahmen (Švéd.), Lederer (ČR), 14 447 divákov

8. Kazachstan 4 0 0 1 3 8:18 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.