Lotyšskí hokejisti majú nového trénera, Šuplera nezvolili

Lotyssko
Hokejisti Lotyšska prekvapujúco zdolali Fínov. Foto: SITA/AP

RIGA 15. júla (WEBNOVINY) – Slovenský tréner Július Šupler sa napokon nestal hlavným kormidelníkom lotyšskej reprezentácie, vedenie federácie vybralo za kouča Alexandra Belavskisa.

Doteraz kouča tímu mládežníckej MHL Dinamo-Šinnik Bobrujsk už oficiálne vymenovali po zasadnutí výkonného výboru Lotyšskej hokejovej federácie, zmluvu podpíšu v najbližších dňoch. Informuje o tom denník Delfi.

Teším sa z menovania za trénera Lotyšska. Reprezentácia je v krajine veľmi populárna, dám do práce celého seba. Budem sa snažiť, aby sme prinášali radosť fanúšikov,“ povedal Belavskis.

Belavskis dlhodobo žije vo švédskom meste Umea. Vroku 2004 bol na svetovom šampionáte v Prahe asistentom pri švédskom trénerovi Lotyšska Kurtovi Lindströmovi. Neskôr pracoval vo Švédsku, Rusku aj Bielorusku.

Lotyši hľadali kandidáta na miesto uvoľnené po Kanaďanovi Tedovi Nolanovi. Ten obsadil s lotyšským tímom na nedávnom šampionáte v Minsku 11. miesto a nenaplnil tým očakávania zväzových funkcionárov, ktorí preferovali umiestnenie do 10. priečky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július Šupler
Firmy a inštitúcie Lotyšská hokejová reprezentácia