ĽSNS vníma novú policajnú jednotku ako pokus o umlčanie

Marian Kotleba
Marian Kotleba Foto: archívne, Vaclav Salek/CTK via AP

BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Novú policajnú jednotku, ktorá sa má zaoberať extrémizmom, chápe Ľudová strana Naše Slovensko ako snahu umlčať skutočnú opozíciu. „Pýtam sa, kto je na Slovensku skutočný fašista, kto je nacista,“ povedal predseda ĽSNS Marian Kotleba s tým, že súčasná vláda napríklad vo štvrtok odobrila vyslanie vojakov na ruské hranice. „Politikov treba posudzovať podľa činov a skutkov,“ povedal.

Predseda vlády Robert Fico sa podľa Kotlebu pri predstavovaní jednotky v inotajoch vyjadroval o činnosti ĽSNS, keď hovoril napríklad o mužoch v zelených tričkách. „Ľudová strana Naše Slovensko je legálnou stranou, čo rešpektuje zákony,“ povedal s tým, že neposielajú nikoho do plynu a ani nikam nevysielajú vojakov. Ako dodal, skutočný extrémizmus je napríklad nárast chudoby v slovenských domácnostiach.

Na Slovensku od stredy funguje Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu. Ide o elitnú policajnú jednotku, ktorá bude mať cez 100 príslušníkov a je piatou jednotkou v rámci Národnej kriminálnej agentúry. Premiér Robert Fico pri predstavení jednotky povedal, že verí, že týmto elitným policajtom sa s podporou normálnych ľudí a štátu podarí to, aby aj extrémizmus a fašizmus pocítili, že Slovensko je demokratický právny štát.

Podľa premiéra sa voči extrémizmu a fašizmu nedá bojovať len dobrým slovom. Tento boj je nielen vecou prevencie, ale aj represie, lebo zástancovia týchto ideológií nerešpektujú ani právny štát, ani ľudské práva a ani demokraciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko