Lučanského zranenie nezavinila iná osoba, kontrolná skupina preskúmala záznamy

LUČANSKÝ: Vyjadrenie k odstúpeniu z funkcie
Bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Kontrola potvrdila, že k zraneniu obvineného Milana L. došlo bez zavinenia inej osoby. Žiadna z informácií prezentovaných médiami k okolnostiam vzniku a rozsahu poranení nebola potvrdená, respektíve bola vyvrátená. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti SR (MS SR) Peter Bubla.

Skúmali okolnosti vzniku zranenia

V utorok 15. decembra bola na základe rozhodnutia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) vykonaná kontrola nad výkonom väzby v súvislosti so zranením obvineného Milana L., ktorý bol v stredu 9. decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove zranený.

Kontrola sa zamerala na okolnosti vzniku zranenia a následný postup Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v tejto veci, vykonala ju štvorčlenná kontrolná skupina poverených zamestnancov rezortu spravodlivosti.

Postup bol adekvátny a zákonný

Členovia kontrolnej skupiny prijali jednomyseľný záver, že zranenie obvineného Milana L. nebolo spôsobené inou osobou a že postup ZVJS bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný.

Bubla doplnil, že v rámci výkonu kontroly boli vyhodnotené všetky relevantné záznamy z Ústavu na výkon väzby Prešov a ďalšie informácie získané priamo v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne od ošetrujúceho lekára a samotného obvineného Milana L.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováMilan LučanskýPeter Bubla
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRZa ľudíZVJS Zbor väzenskej a justičnej stráže