Lučanský nebol podľa Remišovej vo väzbe z vôle vlády, Fico však tvrdí opak a obviňuje Matoviča

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lučanský, Remišová
Zľava: Bývalý policajný prezident Lučanský a ministerka Remišová. Foto: koláž WBN
  • aktualizované 30. decembra 2020, 9.35

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský nebol vo väzbe z vôle vlády, ale na základe riadneho rozhodnutia súdu a na návrh vyšetrovateľov, ktorým od roku 2019 šéfuje jeho nominant.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a zároveň predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová.

Dodala, že z tejto udalosti môžu mať osoh akurát tí, ktorí sa mohli báť svedectva bývalého šéfa polície. Podľa nej je dôležité, aby verejnosť dostala odpovede na všetky relevantné otázky.

Mikulec verí v dôkladné vyšetrenie udalosti

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti napísal, že si uvedomuje vážnosť situácie a myšlienkami je s rodinou a najbližšími Milana Lučanského.

„Verím, že udalosť, ku ktorej v ústave došlo, sa dôkladne vyšetrí a objasní. Dovtedy, prosím, nerobme predčasné závery,“ požiadal.

Fico obviňuje vládu Igora Matoviča

Podporu rodine Milana Lučanského vyjadril aj predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia a poslanec Národnej rady SR (NR SR) Robert Fico. Ten vo svojom videu na sociálnej sieti uviedol, že zodpovednosť za to nesie vláda Igora Matoviča (OĽaNO).

Nestaviam si žiadne zvláštne politické ciele, ale na vyhnaní Matoviča a jeho poskokov budem tvrdo pracovať,“ povedal. Doplnil, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a poslanec Juraj Šeliga (obaja Za ľudí) by mali na Úrade vlády SR vyvesiť transparent s textom „Tu sedia kati generála Milana Lučanského“.

KDH žiada vyvodenie zodpovednosti

O bezodkladné vyvodenie zodpovednosti a rozptýlenie akýchkoľvek pochybností o tom, či je štát schopný ustrážiť všetky demokratické procesy, vrátane prezumpcie neviny a ochrániť každého jedného občana žiada v tejto súvislosti aj mimoparlamentné Kresťansko-demokratické hnutie (KDH).

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda hnutia Milan Majerský. Podotkol, že táto udalosť je vážnym mementom pre akýkoľvek ďalší boj za spravodlivosť na Slovensku.

Podľa Bihariovej vyvolá prípad rad otázok

Predsedníčka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová vo svojom statuse na sociálnej sieti tvrdí, že prípad znovu vyvolá rad otázok, ktoré spolu s odpoveďami budú vyžadovať aj určenie zodpovedných osôb a vyvodenie následkov.

Poznamenala, že ju zaujíma, aké podmienky fungujú pri väzobnom stíhaní a ako sa mohlo niečo také stať. Dúfa, že spravodlivé, nestranné a zákonné vyšetrenie incidentu prispeje k objasneniu skutku a rozptýli akékoľvek pochybnosti a špekulácie.

Zároveň podotkla, že Slovensko by sa malo poctivejšie venovať podmienkam osôb zaistených v cele policajného vyšetrovania a osôb stíhaných väzobne a podmienkam v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je väzobne stíhaný v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove, sa v utorok 29. decembra pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičJuraj ŠeligaMária KolíkováMilan LučanskýRobert FicoRoman MikulecVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie SMER-SDZa ľudí