Lučanský skončil v nemocnici a podstúpil operáciu, väzenskí dozorcovia násilie vylúčili

LUČANSKÝ: Vyjadrenie k odstúpeniu z funkcie
Bývalý prezident policajného zboru Milan Lučanský.
  • aktualizované 10. decembra, 12:04

V súčasnosti obvineného exprezidenta Policajného zboru (PZ) SR Milana Lučanského hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku. Ako informoval týždenník .týždeň na svojej internetovej stránke, Lučanského museli operovať a v nemocnici ho stráži policajná eskorta.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pre agentúru SITA v tejto súvislosti skonštatoval, že vzhľadom k tomu, že nedisponuje súhlasom dotknutej osoby, nie je oprávnený poskytnúť informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia obvinenej fyzickej osoby. Zároveň však vyvrátil informácie, že by hospitalizácia bývalého šéfa polície bola spôsobená násilím.

„Ústav Prešov (kde Milan L. vykonáva väzbu, pozn. SITA) neeviduje v danom období fyzické napadnutie obvineného alebo odsúdeného ani použitie donucovacích prostriedkov voči obvinenému alebo odsúdenému,” dodal ZVJS.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala 6. decembra do väzby päticu obvinených v rámci akcie Judáš, medzi ktorými bol aj Lučanský. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov.

Doplnil, že všetci obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR. Ich trestná činnosť sa mala týkať najmä korupcie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Lučanský
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR