Lucia Klocová je tehotná, vynechá sezónu 2013

Lucia klocova
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) – Najprekvapujúcejšia správa z aktuálneho slovenského atletického diania vyvstala hneď na úvod piatkovej tlačovej besedy pred slávnostným vyhlásením výročnej ankety.

Lucia Klocová, ktorá na OH 2012 v Londýne skončila v behu na 1500 m na 8. mieste, vynechá budúcu sezónu.

Príjemným dôvodom tejto pauzy je jej tehotenstvo, príchod potomka na svet očakáva začiatkom letných prázdnin.

„Tento rok je pre mňa mimoriadne úspešný – nielen zo športového, ale aj z osobného hľadiska. Pôvodne som si myslela, že ôsme miesto na olympijských hrách v Londýne bude čerešničkou na torte. Zistenie, že budem mamičkou, však tento športový úspech predstihlo. Už dlhšie som túžila mať dieťatko, preto som veľmi šťastná. Po dvanástich rokoch vlastnej tvrdej športovej prípravy budem tentoraz športovcov sledovať len v televízii,“ priblížila svoje pocity rodáčka z Martina.

Obrazom: Lucia Klocová na olympiáde v Londýne

Ako zverenkyňa trénera Pavla Slouku uviedla, veľkú radosť má aj z víťazstva v ankete, pretože v doterajšej kariére sa jej na atletický trón Slovenska ešte nepodarilo vystúpiť.

„Hoci som v tejto ankete bola aj druhá a tretia, víťazstvo mi stále unikalo pomedzi prsty. Tento rok sa to konečne podarilo. Predpokladala som, že môžem zvíťaziť, hoci s chodcom Matejom Tóthom sme na OH obsadili rovnakú pozíciu. Podľa mňa u hlasujúcich rozhodlo, že som za týždeň dokázala veľmi dobre odbehnúť tri náročné tisícpäťstovky,“ ponúkla Lucia Klocová svoj pohľad na triumf v ankete Slovenského atletického zväzu.

https://www.youtube.com/watch?v=3rEp10xlQlI

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Klocová