Lucia Žitňanská chce šéfovať SDKÚ-DS

Lucia Žitňanská
Podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská počas prejavu na predvolebnom stretnutí členov Ústrednej rady SDKÚ-DS a kandidátov na poslancov Národnej rady SR. Zvolen, 18. február 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

ZVOLEN 18. januára (WEBNOVINY) – Podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská sa bude po parlamentných voľbách uchádzať o post predsedníčky tejto strany ak dostane dôveru voličov vo voľbách. Uviedla to vo svojom príhovore na dnešnom zasadnutí Ústrednej rady SDKÚ-DS vo Zvolene.

„V posledných dňoch dostávam otázku, či budem kandidovať na predsedníčku SDKÚ-DS. Tieto parlamentné voľby budú aj pre mňa skúškou a výzvou, a ak dôveru voličov SDKÚ-DS dostanem, naložím s ňou zodpovedne a budem sa uchádzať aj o pozíciu predsedníčky SDKÚ-DS. Po voľbách,“ povedala Žitňanská.

Presvedčená je, že SDKÚ-DS má dobrý program a kvalitných ľudí, ktorí ho dokážu presadzovať, má však problém so stratou dôvery voličov. „Mám silný pocit, že dnes ten problém, s ktorým bojujeme, nie je Gorila, ale strácajúca sa dôvera v SDKÚ-DS. Voľby nie sú súťaž popularity a nemôžu byť súťažou lepších reklamných produktov, ale dôvera je to, čo je pre náš vzťah k voličom kľúčové,“ uviedla Žitňanská. Je presvedčená, že voliči program SDKÚ-DS podporujú, treba im však povedať, že táto strana je pripravená robiť zmeny. Tri týždne pred voľbami síce už nie je podľa nej čas na zmenu volebnej stratégie a na vážne zmeny, ale je čas na osobné rozhodnutia.

Mikloš: Je to dobrá správa

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda berie na vedomie rozhodnutie podpredsedníčky strany Lucie Žitňanskej kandidovať po parlamentných voľbách na post predsedu SDKÚ-DS a toto jej rozhodnutie víta. Agentúru SITA o tom informoval hovorca strany Michal Lukáč. Ivan Mikloš podľa neho rozhodnutie Žitňanskej tiež privítal a považuje ho za dobrú správu.

Na programe dnešného zasadnutia Ústrednej rady SDKÚ-DS boli príhovory predsedu Mikuláša Dzurindu, podpredsedu Ivana Mikloša a podpredsedníčky Lucie Žitňanskej a následná diskusia, ktorá už bola pre zástupcov médií uzavretá. Premiérka a podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová na zasadnutie neprišla.

Dzurinda aj Mikloš značnú časť svojich príhovorov venovali spomienkam na niekdajšie úspechy SDKÚ-DS a vlád, v ktorých dominovala. Podľa predsedu Dzurindu je najväčším nepriateľom ľahostajnosť, apatia a strata viery v lepší vývoj na Slovensku. „Svojich modrých“ vyzval aby sa v nasledujúcich troch týždňoch do volieb zomkli a silno mobilizovali.

Mikloš uviedol ako najväčšiu hrozbu úspešnosti budúceho vývoja Slovenska vládu Roberta Fica a jeho strany Smer-SD. Zhodne s predsedom vyzval na zastavenie „bratovražedných“ sporov stredopravých strán. „Šancu na odvrátenie hrozby, o ktorej hovorím, budeme mať len vtedy, ak štyri stredopravé strany, ktoré tvorili doterajšiu koalíciu, dosiahnu spolu lepší výsledok ako Smer-SD a zároveň budú schopné spolupracovať,“ povedal Mikloš. Dodal, že strany Igora Matoviča, Nory Moysejovej a 99 percent nepovažuje za strany, s ktorými sa dá presadzovať akýkoľvek zmysluplný program.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan MiklošIveta RadičováLucia ŽitňanskáMikuláš Dzurinda
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana