Lucia Žitňanská mala byť skôr vo vedení SDKÚ, myslí si Frešo

Sdku
Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo na TB strany na tému: hodnotenie 100 dní vlády Roberta Fica. Bratislava, 12. júl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) – Ak by predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo mohol, tak by oveľa skôr presvedčil, alebo by vynaložil viac úsilia na to, aby Lucia Žitňanská išla do vedenia poslaneckého klubu alebo strany.

„Mohli sme mať polročný náskok. Mohli sme urobiť ďaleko viac spoločnej roboty,“ povedal Frešo v rozhovore pre agentúru SITA. Tiež by tlačil skôr na to, aby pravica mala spoločného kandidáta na prezidenta a spoločných kandidátov na županov, lebo si myslí, že to pod vplyvom parlamentných volieb bolo začiatkom leta omnoho jednoduchšie.

Podľa Freša sa podarilo zjednotiť SDKÚ-DS a to aj tých, ktorí možno boli na kongrese v menšine.

V strane postupujú spoločne ďalej. „Svedčilo o tom hlasovanie na programovej konferencii. Svedčilo o tom to, že napriek tomu, že tu boli rôzne náznaky pohybov, nakoniec sme jednotní, máme šéfku poslaneckého klubu Luciu Žitňanskú,“ povedal s tým, že SDKÚ-DS má aj jednotný poslanecký klub. „To, že sa v politike špekuluje, na to asi si treba zvyknúť,“ konštatoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia ŽitňanskáPavol Frešo
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana