Lucie Bílá chystá vianočné turné po Slovensku

Lucie Bílá
Česká speváčka Lucie Bílá počas koncertu Fifty Fifty na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Bratislava, 9. apríl 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Česká speváčka Lucie Bílá opäť chystá vianočné turné, v rámci ktorého sa aj tento rok zastaví na Slovensku. Päťdesiatročná interpretka sa postupne predstaví v siedmich slovenských mestách, kde svojim priaznivcom zaspieva skladby zo známeho vianočného albumu Bílé Vánoce (2010).

Dva veľkolepé koncerty v pražskej O2 Arene

Okrem toho má v pláne začať pracovať na ďalšej vianočnej nahrávke, ktorú by chcela vydať na budúci rok. „Tak, ako každý rok, aj teraz mám pred sebou jedno veľké vianočné turné. Možno budúci rok, na záver budúceho roka, by sme však chceli s Petrom Maláskom, ktorý je súčasťou môjho tímu, nahrať nový vianočný album, pretože posledný sme vydali pred šiestimi rokmi,“ uviedla v rozhovore pre agentúru SITA.

Ako tiež prezradila, pre fanúšikov a fanúšičky má pripravené aj dva veľkolepé koncerty v pražskej O2 Arene, ktorými chce okrem iného osláviť svoje životné jubileum. Vystúpenia, v ktorých sa chce hudobníčka namiesto tanca a špeciálnych efektov zamerať skôr na spev, sa uskutočnia 5. a 6. novembra.

Prvé tri až štyri mesiace budúceho roka plánuje stráviť na Floride

„Chystám koncerty v O2 Arene, čo je u nás 17-tisíc ľudí a obrovský priestor. Šetrila som si to miesto na svoje narodeniny, mala som tam vystupovať viackrát, ale nikdy sa mi predtým nechcelo. Túto príležitosť si O2 Arena zaslúži, pričom pôjde o úplne iný druh koncertov. Chcela by som, aby tam bol veľký symfonický orchester, veľká kapela, veľký zbor. Žiadnych sto prevlekov, nebudem lietať, nebudem skákať, budem iba spievať. Ale oba tieto svety patria do môjho života – či už tie šou a blázinec okolo toho ako aj speváčka, ktorá iba stojí v jedných šatách, zavrie oči a dáva emócie,“ priblížila rodáčka z Otvovíc.

Osemnásťnásobná zlatá slávica si však chce pri všetkých povinnostiach nájsť čas aj na oddych. Prvé tri až štyri mesiace budúceho roka plánuje stráviť na Floride, kde si chce prenajať dom a relaxovať. „Budúci rok by som chcela ale aj trochu pribrzdiť a nerobiť nič nové, venovať sa samej sebe. Aby som nepresýtila seba a nezačala nudiť ľudí, pretože tento rok ma budú mať dosť. Chcela by som si jednoducho iba užívať a rozmaznávať sa, pretože prichádza obdobie odmien. Prichádza čas, keď sa veci vracajú,“ uzavrela.

Termíny slovenských koncertov turné Bílé Vánoce:

28. novembra – Trenčín

29. novembra – Košice

30. novembra – Zvolen

1. decembra – Ružomberok

2. decembra – Bratislava

3. decembra – Žilina

4. decembra – Nitra

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie Bílá