Lucie chystá turné, muzikál aj kolekciu CD a DVD

Lucie
Kapela Lucie Foto: facebook.com/photo.php?v=4924228663679

PRAHA 25. septembra (WEBNOVINY) – Kapela Lucie na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila v stredu 25. septembra v Prahe, oznámila viacero noviniek a zároveň zosumarizovala doterajšie prípravy na veľkolepé turné.

Ako uviedol Robert Porkert z Live Nation, vďaka obrovskému záujmu o vstupenky sa formácia rozhodla pridať ďalší koncert v Brne. Ten by sa mal uskutočniť 5. júna 2014 v Kajot Aréne.

Riaditeľ pražskej O2 arény Robert Šafr pritom dodal, že s kapelou v súčasnosti rokujú o pridaní tretieho koncertu v tomto priestore. „Za necelé tri mesiace sme vypredali prvý pražský koncert, ktorého kapacita je približne 14 000 ľudí. Pred mesiacom sme otvorili predpredaj druhého koncertu, kde práve vypredávame druhú polovicu haly. Diskutujeme preto s kapelou o treťom koncerte v Prahe„. Ak by k takejto situácii došlo, išlo by o historický prvý raz, kedy hudobný interpret trikrát po sebe zopakoval svoje vystúpenie v tomto priestore.

Podľa informácií, ktoré odzneli na tlačovej konferencii, by sa šírka scény mala pohybovať okolo 50 metrov a výška okolo 18 metrov. Ako dodal šéfdizajnér pódia Martin Hruška, rámec použitej techniky vysoko presahuje obdobné šou na území Českej republiky. „V súčasnosti pripravujeme podklady, výkresy a navštevujeme jednotlivé haly. Pre predstavu veľkosti samotnej šou môžem dodať, že transport nebudeme počítať na jednotky kamiónov, ale na desiatky„.

Napriek tomu, že sa členovia Lucie nechceli príliš vyjadrovať ku konkrétnemu setlistu, prezradili, že v rámci koncertu zaznejú i staršie kúsky ako Nech to stát a Utíkej. Rovnako vyhýbavo odpovedali i na otázku, čo plánujú po skončení turné a či plánujú nahrať aj nové skladby. „Sme radi, že skupina Lucie zase existuje a že títo štyria kohúti dokážu sedieť takto blízko seba pri jednom stole. Tešíme sa teda z prítomnosti a uvidíme, čo ukáže budúcnosť,“ spresnil Robert Kodym.

Už teraz je však isté, že sa na trhu objaví limitovaná kolekcia všetkých siedmich albumov formácie doplnená o live nahrávku zo začiatku 90-tych rokov, po ktorej by mala nasledovať aj DVD kolekcia, obsahujúca všetky zachované videozáznamy Lucie.

Okrem nej plánuje kapela vydať aj nepredajný singel, ktorý bude priamo spätý s pripravovaným muzikálom Lucie, větší než malé množství lásky. V prípade, že návštevníci prinesú na predstavenie vstupenku na koncert, dostanú zadarmo špeciálny nepredajný singel. Ten by mal obsahovať päticu skladieb. Dve z nich budú remixom hitu Černí andělé od známeho britského DJa a producenta Carla Coxa a zvyšok budú piesne Lucie naspievané interpretmi z muzikálu.

Kapela Lucie pôsobí na scéne od polovice 80. rokov, no od roku 2004 až do decembra 2012 mala pauzu. Na konte má sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledným je nahrávka Dobrá kočzka, která nemlsá (2002).

Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Amerika, Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Medvídek, Dotknu se ohně, Šrouby do hlavy, Oheň, Panic, Zkamenělý dítě, Pod měděným nebem, Hvězda, Srdce alebo Lucie.

Robert Kodym a P.B.CH. po ohlásení prestávky v roku 2004 pôsobili vo formácii Wanastowi Vjecy, David Koller vystupoval sólovo s kapelou Kollerband a Michal Dvořák pracoval na rôznych hudobných projektoch, od reklamy po klasickú hudbu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Koller