Lucky loser Kovalík nemal šťastie, na US Open hladko prehral

Jozef Kovalík
Slovenský tenista Jozef Kovalík. Foto: archívne, facebook.com/kovajojo

NEW YORK 29. augusta (WebNoviny.sk) – Premiéra slovenského tenistu Jozefa Kovalíka v hlavnej súťaži dvojhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (29. augusta – 11. septembra, dotácia 46 303 400 USD, tvrdý povrch Deco Turf II) netrvala dlho.

Kovalík na dvorci Old Grandstand prehral s Kanaďanom českého pôvodu Vasekom Pospisilom za 95 minút 1:6, 3:6, 3:6. Pospisil využil prvý mečbal pri svojom podaní víťazným volejom z forhendovej strany.

Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa US Open

Zverenec Borisa Borgulu Kovalík bol piatym slovenským tenistom, ktorý v pondelok vstúpil do hlavnej súťaže vo dvojhre v New Yorku a ani jeden nepostúpil do 2. kola. Pred Kovalíkom neuspeli Martin Kližan, Lukáš Lacko, Karolína Schmiedlová aj Kristína Kučová. Poslednou slovenskou zástupkyňou v 1. kole singlovej súťaže je Dominika Cibulková.

Kovalík sa na US Open 2016 predstavil aj v kvalifikácii. Dvadsaťtriročný Bratislavčan síce ako pätnásty nasadený prehral vo finále kvalifikácie za 132 minút 6:7 (5), 5:7 so švajčiarskou dvadsaťsedmičkou „pavúka“ Marcom Chiudinellim, v hlavnej súťaži však napokon nastúpil ako tzv. lucky loser.

Za účasť medzi 128 hráčmi si pripísal prémiu 43 313 USD a 26 bodov do rebríčka. V ňom mu pred US Open patrila 125. priečka, iba dve miesta za jeho osobným maximom. Predtým štartoval v „main draw“ na grandslamovom turnaji raz: v januári na melbournských Australian Open podľahol Argentínčanovi Marcovi Trungellitimu 4:6, 6:7 (1), 5:7.

Daviscupový reprezentant SR Kovalík hral v lokalite Flushing Meadows medzi seniormi druhýkrát. Vlani v 1. kole kvalifikácie nestačil na Francúza Davida Gueza (4:6, 4:6).