Ľudia sa musia vrátiť k postoju z prvej vlny COVID-19, podľa Matoviča začína byť situácia kritická

Igor Matovič
Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Bratislav Bibel

Na Slovensku za piatok pribudlo 290 prípadov nákazy koronavírusom. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti. Podľa Matoviča sa ľudia musia vrátiť k postoju z prvej vlny pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

Premiér o počte nakazených ľudí informoval na sociálnej sieti skôr ako oficiálne inštitúcie.

Situácia začína byť kritická

V prvej vlne podľa premiéra ľudia vyhrali, lebo si navzájom dôverovali a zodpovedne dodržiavali pravidlá. Matovič dodáva, že aj vtedy bolo veľa ľudí, ktorí pochybovali a chceli dokazovať, že ich nikto obmedzovať nebude. Označuje ich za „tých druhých“.

„Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda …a preto logicky pribúda aj nakazených,“ napísal.

Pri tristo nakazených sme na hrane

Premiér si myslí, že Slovensko situáciu zvládne len do bodu, keď budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. Po tom bode sa podľa neho sa nám situácia vymknúť z rúk.

„Kedy to nastane? Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane. Hygienici idú na 120 % a nových voľných hygienikov niet – lebo predošlé vlády ich stavy zdecimovali,“ zdôrazňuje Matovič.

Jedinou cestou je podľa neho návrat všetkých ľudí k postoju z prvej vlny, a teda návrat k „maximálnej zodpovednosti a spolupatričnosti s najzraniteľnejšími.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič