Ľudia si vybrali zánik štátu, hovorí Harabin a za postupom Čaputovej a Šefčoviča vidí kandidatúru Kotlebu

Štefan Harabin, prezidentské voľby 2019
Kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin počas vyhlásenia pre médiá po oznámení predbežných výsledkov v jeho volebnej centrále v hoteli Apollo v rámci volebnej noci. Bratislava, 17. marec 2019. Foto: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Štefan Harabin priznal porážku, ale svoj volebný výsledok považuje za dobrý základ pre ďalšiu kandidatúru na post prezidenta.

Neplánuje zakladať politickú stranu

Harabin opakovane tvrdí, že neplánuje zakladať politickú stranu, za postupom Zuzany Čaputovej a Maroša Šefčoviča vidí kandidatúru Mariana Kotlebu.

Koho budete voliť v druhom kole prezidentských volieb?

Táto anketa už bola ukončená
52%
20%
4%
23%

„Ľudia si vybrali zánik štátu, tradičnej rodiny a kresťanských hodnôt. Pripustili islamizáciu Slovenska. V druhom kole nepodporím nikoho, pretože volím štát a právo,“ povedal Harabin.

Sudca sa plánuje po troch mesiacoch vrátiť do svojej pozastavenej funkcie na Najvyššom súde SR. Podľa jeho slov prichádza do úvahy iba hlava štátu, alebo sudca Ústavného súdu SR.

Budúce prezidentské voľby

„Ďakujem všetkým voličom, ktorí mi dali svoj hlas a tento úspech, ktorý som dosiahol iba s rodinou, je dobrým základom pre budúce prezidentské voľby,“ doplnil.

V druhom kole volieb, ktoré sa budú konať 30. marca sa stretne Zuzana Čaputová s vyše 40-percentným ziskom a Maroš Šefčovič, ktorého podporilo vyše 18 percent voličov. Harabin získal vyše 14 percent hlasov.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Harabin