Ľudia začínajú mať Fica dosť, prieskum to jasne ukázal

Fico
Predseda vlády SR Robert Fico. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici apríla, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 34,7 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA, ktorý robila v dňoch 11. až 18. apríla na vzorke 1 417 respondentov starších ako 18 rokov.

Agentúra Polis sa prostredníctvom telefonického prieskumu respondentov na celom Slovensku opýtala „Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“

Na druhom mieste v preferenciách skončilo KDH so ziskom 10,5 percenta hlasov. Tretia skončila Sieť so ziskom 10,1 percenta hlasov a za ňou Most-Híd so ziskom 8,7 percenta. Na piatom mieste skončili OĽaNO so ziskom 7,2 percenta hlasov. Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostali aj SNS (6,8 percenta) a SMK (5,2 percenta).

Naopak, pred bránami parlamentu by skončili SaS (4 percentá), NOVA (2,5 percenta) aj SDKÚ-DS (2,4 percenta). Dostatok hlasov na účasť v parlamente by nezískali ani strany KSS (1,7 percenta), Skok! (1,7 percenta) a ĽS-NS (1,4 percenta). Inú stranu alebo hnutie by podporili 3,1 percenta opýtaných. Účasť vo voľbách by podľa prieskumu dosiahla 55 percent, nerozhodnutých bolo 25 percent respondentov, voliť by nešlo 20 percent opýtaných.

Agentúra Polis pripomína, že údaje zbierala v období začiatku kauzy Váhostav, čo sa mohlo prejaviť na miernom poklese preferencií strany Smer-SD a miernom náraste KDH. Toto tvrdenie je podľa agentúry iba dedukciou, keďže nie je potvrdené ďalšími prieskumami. Napriek tomu má v prieskume strana Smer-SD najnižšie preferencie za posledných 14 mesiacov.

Prieskum
Agentúra Polis Slovakia uskutočnila od 11. do 18. apríla pre agentúru SITA telefonický prieskum na vzorke 1 417 respondentov starších ako 18 rokov na území celej republiky. V prieskume sa respondentov pýtali: "Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?" Preferencie sú vyrátané z 55-percentnej účasti. Nerozhodnutých bolo 25 percent respondentov, voliť by nešlo 20 percent opýtaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Polis Slovakia