Ľuďom sa najviac páči Danko, Kotleba je najnesympatickejší

Marian Kotleba
Marian Kotleba. Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Najsympatickejším predsedom politického subjektu je podľa prieskumu agentúry Focus šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, označilo 50,2 percenta opýtaných.

Druhým najsympatickejším je predseda strany Most-Híd Béla Bugár so ziskom 43,3 percenta. Za ním nasleduje šéf Smeru-SD Robert Fico, ktorého označilo 36,4 percenta respondentov, nasledujú predseda SaS Richard Sulík (35 percent), predseda strany NOVA Daniel Lipšic (30,2 percenta), Boris Kollár zo strany Sme rodina – Boris Kollár (30 percent) a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič (28,2 percenta).

Najnesympatickejšími sú Kotleba a Procházka

Najmenej sympatickí sú podľa prieskumu predseda strany Marian Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba (19,8 percenta) a šéf #Siete Radoslav Procházka (19,3 percenta).

Naopak, najnesympatickejšími politikmi sú podľa prieskumu Marian Kotleba (73,4 percenta) a Radoslav Procházka (72,6 percenta).

Nasleduje Igor Matovič so 64,4 percenta, Boris Kollár so 61,7 percenta, Daniel Lipšic s 59,3 percenta, Robert Fico s 58,2 percenta a Richard Sulík s 57,5 percenta. Najmenej nesympatický je podľa prieskumu Andrej Danko, a to podľa 37,1 percenta opýtaných.

Najvyšší nárast sympatií zaznamenal Danko

V porovnaní s rovnakým prieskumom v júni 2015 zaznamenal najvyšší nárast sympatií Andrej Danko o 19 percentuálnych bodov a Richard Sulík o 15 percentuálnych bodov. Naopak, najvýraznejší nárast nesympatie zaznamenal Radoslav Procházka, a to o 30 percentuálnych bodov.

Agentúra Focus v prieskume zisťovala sympatie, resp. nesympatie občanov k vybraným politikom, v tomto prípade k predsedom politických strán.

Respondenti odpovedali na otázku: „Budem vám postupne čítať mená politikov. Pri každom z nich mi, prosím, povedzte, či ste o ňom už počuli, a ak áno, do akej miery vám je sympatický alebo nesympatický?“ Agentúra robila prieskum od 14. do 20. júna na vzorke 1 003 respondentov starších ako 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informoval Martin Slosiarik z agentúry Focus

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárBoris KollárDaniel LipšicIgor MatovičMarian KotlebaRadoslav ProcházkaRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUS