Lufthansa pre štrajk ruší polovicu diaľkových letov

Lufthansa
Lufthansa Foto: ilustračné, SITA/AP

BERLÍN 21. marca (WEBNOVINY) – Vedenie nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa v piatok večer oznámilo zrušenie desiatok diaľkových letov z dôvodu pokračujúceho štrajku pilotov. V sobotu tak nevzlietne viac ako 70 z plánovaných 160 diaľkových letov. Postihne to približne 20-tisíc cestujúcich. Zrušených bude aj 60 percent na sobotu plánovaných nákladných letov.

Lufthansa musela v súvislosti so štrajkom trvajúcim od stredy zrušiť už stovky letov. Piloti tak zvyšujú tlak na manažment spoločnosti, s ktorým vedú spor o zachovanie výhod pri odchode do predčasného dôchodku.

Odborová organizácia chce dosiahnuť, aby Lufthansa naďalej umožnila odchádzať pilotom do dôchodku vo veku 55 rokov, pričom by poberali 60 percent výšky svojho platu, kým sa im nezačne riadna penzia.

Spoločnosť Lufthansa prišla s ponukou, že dôchodkové výhody zachová pre pilotov, ktorí v spoločnosti začali pracovať skôr než v tomto roku. V prípade nových pilotov však chce zvýšiť najskorší možný vek odchodu do dôchodku. Odbory túto ponuku považujú za neférovú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lufthansa